Napište, co hledáte

Křesla která změní váš pohled na lenošení

Share

imagesCo je tím hlavním měřítkem při pořízení křesla? Křeslo, které není pohodlné, není křeslem v pravém slova smyslu, je pouze něčím, co stojí ve vašem domě. Co činí křeslo opravdu pohodlným? Nuže, můžeme se podívat na některé z těchto mimořádně pohodlných křesel, abychom si mohli vybírat z těch nejlepších. Některé slavné a populární návrhy vám představíme.

 

 

WING Lounge Chair.

WING-Lounge-Chair

Toto křeslo má design propůjčený od klasického ušáku, ale je mnohem elegantnější. Čalounění je vyrobeno z elastické paměťové pěny, která se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho těla a jeho vlastnostem. Materiál byl vyvinut společností NASA a je používán ve vesmírných lodích. WING Lounge Chair bylo prvním a jediným křeslem, které kdy získalo certifikát Vesmírné Nadace.

LC4 Chaise Lounge.

Chaise Lounge Chair Lc4

Tato lenoška LC4 byla navržena v roce 1928 a v té době byla také známá jako “relaxační křeslo”. Dnes je vyráběna společností Cassina a každý kus je označen a očíslován. Je dodávána s rozmanitostí výběru čalounění, které zahrnují varianty telecí kůže s černou koženou opěrkou hlavy, nebo přírodní plátno s černou barvou, jantarové nebo čokoládové opěrky hlavy a zápatí. Lenoška se dá pořídit za 4500 eur.

Eames® Lounge and Ottoman.

Eames-Lounge-and-Ottoman

Toto populární křeslo, které již pravděpodobně znáte, je salónkové křeslo Eames. Bylo vytvořeno v roce 1956 a od té doby zůstává jedním z nejkrásnějších a nejpohodlnějších křesel jaké kdy byly navrženy. Je vyrobeno pomocí technologie tvarované překližky a je licencované ochrannou známkou společnosti Hermana Millera.

Zoe chair.

bean-bag-chair

Tento sedací vak je potažený látkou nebo měkkou kůží a celé čalounění je odnímatelné. Možná nemá velmi propracovaný design, ale je určitě velmi pohodlná. Mohla by dobře vyniknout v ložnici nebo v neformálním obývacím pokoji.

Cradle.

cradle-chair-1

Tato kolébka je jednoduché, krásné a také velmi pohodlné křeslo, které navrhli Richard Clarkson, Grace Emmanual, Kalivia Russel, Eamon Moore, Brodie Cambell, Jeremy Brooker a Joya Boerrigter z Victoria University ve Wellingtonu. Vypadá velmi útulně a umožňuje vám příjemně si uvnitř zdřímnout. Jedná se o moderní alternativu houpacího křesla.

Gravity.

Gravity

Některá křesla mohou být pohodlná a zároveň zaujmout i svým designem. Křeslo Stokke a je vlastně multi- funkční kus. Může se sklopit nebo jej využít jako houpací křeslo, které působí dojmem, že vzdoruje gravitaci díky svému důmyslnému designu.

MR Adjustable Chaise Lounge.

lounge-chair1

Křeslo a bylo navrženo v roce 1927 Ludwigem Miesem van der Rohem jako součást výstavy v německém Stuttgartu. Je upevněno na konstrukci z ocelových trubek s ergonomickým sedlem. Lenošku dle původního návrhu vyrábí společnost Knoll.

Patricia Urquiola for B&B Italia.

Husk-Chair-by-Patricia-Urquiola-for-BB-Italia-4

Husk (lusk) bylo navrženo Milánskou společností Patricia Urguiola pro společnost B & B Italia. Měkké polštáře jsou vyrobeny z recyklovaných plastů, a přesto jsou neuvěřitelně útulné a pohodlné. 

Nest chair.

nest-chair

Tyto barevné a elegantní kousky jsou výsledkem projektu zpracovaného ve spolupráci s dánským výrobce nábytku společnosti Karup A/ S. Každý kus je z futonové matrace s jednoduchým designem. Spojuje prvky japonského designu se západními vlivy, je funkční a velmi pohodlné. Každý futon lze velmi snadno přeměnit na lůžko pro hosta. Nalezeno na portálu Behance

Egg chair.

red-chair

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na křeslo tvaru vajíčka. To bylo navrženo  Arnenem Jacobsenem v roce 1958. Má nakloněný mechanismus, který umožňuje uživateli odpočívat a relaxovat. Zakřivené linie připomínají klasický ušák. Skořápkové křeslo je k dispozici ve třech typech tkanin a několika barevných provedeních. 

Wing chair.

leather-chair

Tento kousek je také nazýván ušákem. Původně byl navržený Hansem J. Wagnerem v roce 1960, ale do výroby byl uveden až v roce 2006. Područky a opěradlo křesla poskytují podporu pro záda, šíji a hlavu, zatímco sedadlo umožňuje uživateli zaujmout celou řadu pozic. Křeslo má rám z masivního buku, kartáčované nerez nohy. Sedadlo z tvarované studené pěny a opěrák s vlněným nebo koženým čalouněním. 

Sleeping bag chair.

caconchair07

Nejedná se ani tak o křeslo jako spíš o spací pytel. Je to vlastně židle s integrovaným spacákem, které bylo navrženo Les M. (Anais Morel a Celine Merhand). Je vhodné pro relaxaci, sledování televize nebo pro zdřímnutí si po přečtení knihy. Deka nebo spací pytel tvoří kokon, který lze odejmout a prát v pračce.