studie kryptowährung pwc welche kryptowährungen werden überleben kryptowährung epic gam ing währung online handel mit kryptowährung in malta top 15 kryptowährungen
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Křesla která změní váš pohled na lenošení

Share

imagesCo je tím hlavním měřítkem při pořízení křesla? Křeslo, které není pohodlné, není křeslem v pravém slova smyslu, je pouze něčím, co stojí ve vašem domě. Co činí křeslo opravdu pohodlným? Nuže, můžeme se podívat na některé z těchto mimořádně pohodlných křesel, abychom si mohli vybírat z těch nejlepších. Některé slavné a populární návrhy vám představíme.

 

 

WING Lounge Chair.

WING-Lounge-Chair

Toto křeslo má design propůjčený od klasického ušáku, ale je mnohem elegantnější. Čalounění je vyrobeno z elastické paměťové pěny, která se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho těla a jeho vlastnostem. Materiál byl vyvinut společností NASA a je používán ve vesmírných lodích. WING Lounge Chair bylo prvním a jediným křeslem, které kdy získalo certifikát Vesmírné Nadace.

LC4 Chaise Lounge.

Chaise Lounge Chair Lc4

Tato lenoška LC4 byla navržena v roce 1928 a v té době byla také známá jako “relaxační křeslo”. Dnes je vyráběna společností Cassina a každý kus je označen a očíslován. Je dodávána s rozmanitostí výběru čalounění, které zahrnují varianty telecí kůže s černou koženou opěrkou hlavy, nebo přírodní plátno s černou barvou, jantarové nebo čokoládové opěrky hlavy a zápatí. Lenoška se dá pořídit za 4500 eur.

Eames® Lounge and Ottoman.

Eames-Lounge-and-Ottoman

Toto populární křeslo, které již pravděpodobně znáte, je salónkové křeslo Eames. Bylo vytvořeno v roce 1956 a od té doby zůstává jedním z nejkrásnějších a nejpohodlnějších křesel jaké kdy byly navrženy. Je vyrobeno pomocí technologie tvarované překližky a je licencované ochrannou známkou společnosti Hermana Millera.

Zoe chair.

bean-bag-chair

Tento sedací vak je potažený látkou nebo měkkou kůží a celé čalounění je odnímatelné. Možná nemá velmi propracovaný design, ale je určitě velmi pohodlná. Mohla by dobře vyniknout v ložnici nebo v neformálním obývacím pokoji.

Cradle.

cradle-chair-1

Tato kolébka je jednoduché, krásné a také velmi pohodlné křeslo, které navrhli Richard Clarkson, Grace Emmanual, Kalivia Russel, Eamon Moore, Brodie Cambell, Jeremy Brooker a Joya Boerrigter z Victoria University ve Wellingtonu. Vypadá velmi útulně a umožňuje vám příjemně si uvnitř zdřímnout. Jedná se o moderní alternativu houpacího křesla.

Gravity.

Gravity

Některá křesla mohou být pohodlná a zároveň zaujmout i svým designem. Křeslo Stokke a je vlastně multi- funkční kus. Může se sklopit nebo jej využít jako houpací křeslo, které působí dojmem, že vzdoruje gravitaci díky svému důmyslnému designu.

MR Adjustable Chaise Lounge.

lounge-chair1

Křeslo a bylo navrženo v roce 1927 Ludwigem Miesem van der Rohem jako součást výstavy v německém Stuttgartu. Je upevněno na konstrukci z ocelových trubek s ergonomickým sedlem. Lenošku dle původního návrhu vyrábí společnost Knoll.

Patricia Urquiola for B&B Italia.

Husk-Chair-by-Patricia-Urquiola-for-BB-Italia-4

Husk (lusk) bylo navrženo Milánskou společností Patricia Urguiola pro společnost B & B Italia. Měkké polštáře jsou vyrobeny z recyklovaných plastů, a přesto jsou neuvěřitelně útulné a pohodlné. 

Nest chair.

nest-chair

Tyto barevné a elegantní kousky jsou výsledkem projektu zpracovaného ve spolupráci s dánským výrobce nábytku společnosti Karup A/ S. Každý kus je z futonové matrace s jednoduchým designem. Spojuje prvky japonského designu se západními vlivy, je funkční a velmi pohodlné. Každý futon lze velmi snadno přeměnit na lůžko pro hosta. Nalezeno na portálu Behance

Egg chair.

red-chair

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na křeslo tvaru vajíčka. To bylo navrženo  Arnenem Jacobsenem v roce 1958. Má nakloněný mechanismus, který umožňuje uživateli odpočívat a relaxovat. Zakřivené linie připomínají klasický ušák. Skořápkové křeslo je k dispozici ve třech typech tkanin a několika barevných provedeních. 

Wing chair.

leather-chair

Tento kousek je také nazýván ušákem. Původně byl navržený Hansem J. Wagnerem v roce 1960, ale do výroby byl uveden až v roce 2006. Područky a opěradlo křesla poskytují podporu pro záda, šíji a hlavu, zatímco sedadlo umožňuje uživateli zaujmout celou řadu pozic. Křeslo má rám z masivního buku, kartáčované nerez nohy. Sedadlo z tvarované studené pěny a opěrák s vlněným nebo koženým čalouněním. 

Sleeping bag chair.

caconchair07

Nejedná se ani tak o křeslo jako spíš o spací pytel. Je to vlastně židle s integrovaným spacákem, které bylo navrženo Les M. (Anais Morel a Celine Merhand). Je vhodné pro relaxaci, sledování televize nebo pro zdřímnutí si po přečtení knihy. Deka nebo spací pytel tvoří kokon, který lze odejmout a prát v pračce.