Napište, co hledáte

Letní dům – BAK Arquitectos

Share

letni dum BAK Arquitectos titulkaKonstrukce tohoto domu je pokračováním výzkumu prováděného BAK Arquitectos “budovy v lese”, který začal v roce 2004 návrhem prvního domu v Mar Azul v Argentině. 

Architekti hledali možnost provedení stavby bez dopadu na kvalitu okolního prostředí. Pátrali po alternativách, které by zajistili jednotu s okolní přírodou. Snahou bylo vyobrazit prostou architekturu, nejen formou, ale i pomocí použitých materiálů.

Výsledkem bylo postavení jednoduchého domu úzce spojeného s obklopujícím lesem. Celá stavba pak působí, jako by tu vyrůstala spolu se stromy a byla součástí kompozice vytvořené matkou přírodou.

Celý projekt se realizoval s minimálními náklady jak na realizaci samotnou tak následný provoz a údržbu. Dům stojí na 20 x 30 m velké základové desce. Má dvě ložnice, velký obývací pokoj s jídelnou, pokoj pro hosty, kuchyň a stejně tak velkoryse řešeny i venkovní prostory. Konstrukce je založena na dvou křížících se hranolech se sklonem. Dřevěné posuvné panely poskytují bezproblémové vymezení exteriéru a interiéru. Jsou jediným prvkem dělícím obytnou zónu od okolního prostředí, nicméně v případě potřeby lze tyto panely odstranit a otevřít tak celý vnitřek okolí.  

(Zdroj: bakarquitectos.com.ar)

Čtěte dále