was kostet mindes kryptowährung mit 440 euro reich werden durch kryptowährung gibt es ein bankkonto für kryptowährungen wallet kryptowährung app
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Trh

Lidé díky dražbám kupují domy levněji

Share

prokonzultaDražby se v České republice stávají stále více populární i u široké vrstvy obyvatel, a to především kvůli možnosti koupit si vlastní byt, dům či pozemek za cenu daleko nižší než tržní. Zájemců o koupi movitého či nemovitého majetku pomocí dražby přibývá, stejně jako těch, kteří se snaží své nemovitosti v dražbě prodat. Podle statistik však objem vydraženého majetku klesá.

 

Zeptali jsme se proto pana Mgr. Josefa Machů ze společnosti Prokonzulta, a.s. na podrobnější informace: “Srovnáme-li období od ledna do října loňského a letošního roku, zjistíme, že celkový finanční objem dosažený vydražením majetku sice klesl o cca 300 milionů Kč, nicméně počet uskutečněných dražeb v České republice stoupl z 2408 na 2428.” Na první pohled se tedy může zdát, že z důvodu nižšího vydraženého finančního objemu mají dražby klesající trend, ale tento fakt je dán především tím, že v letošním roce se dražily věci s nižší vyvolávací cenou a nižší konečnou cenou vydražením oproti roku loňském. Do dražeb totiž stále více míří kromě velkých nemovitostí i menší rodinné domy či byty, čímž se rozšiřuje nabídka i pro širokou veřejnost. 

(Tisková zpráva: PROKONZULTA, a.s.)

Kontakt:
Pavel Mikulenka, tiskový mluvčí
e-mail: marketing@prokonzulta.cz,
tel.: 774 629 923