Napište, co hledáte

Loft 24/7 – Fernanda Marques

Share

0d16713fPo prvním výrazném úspěchu v roce 2008 architektka Fernanda Marques představila verzi svého Loftu 24/7. Tentokrát v podobě prostorného bungalovu, kde příroda hraje hlavní roli.

Jak zaznělo z jejich úst: „Jeden prostě musí upozornit na intenzivní využití denního světla, podchytit celkovou otevřenost prostoru směrem ven a vyvolat pocit, který vnímáme pouze venku. Použití materiálů v jejich syrovém stavu v době, kdy povědomí o životním prostředí roste, a samozřejmě také touha být blízko k přírodě, “vysvětluje architektka, která staví svůj návrh někam mezi vily a modernistické domy.

Inspirována návrhy německého architekta Miese van der Roheho.

Kombinace hrubých kamenných zdí a vápencových podlah, ocele a skla nejsou použity jen náhodou. Celkově má dům 180m ². Dřevěná podlaha vyčnívá z domu ven za svou vnitřní hranici. Rozhraní mezi vnitřním a vnějším prostředím, tvoří prosklené stěny a stropy, které zajišťují prostorovou kontinuitu, což je jeden z charakteristických znaků Fernandy Marques. Obdobně je tomu u jejích návrhů interiérů, kde dominuje bílá barva. Prostor je zařízen předměty vyrobených pouze z udržitelně získaných surovin.

Zdroj: http://www.fernandamarques.com.br/home.asp

Předchozí článek