Napište, co hledáte

Loft od Rad Design Inc

Share

2-loft-002-rad-design-incModerní jednopokojový byt v centru kanadského města Toronta, s výhledem na módní čtvrť King West je dílem architektonického studia Rad INC. Standardní požadavky vytvořit trendy bydlení na omezené ploše architekty nepřekvapily. Celý projekt je postaven hlavně na pečlivě vybraných designových doplňcích a kusech nábytku, které z bytu vytváří „show-room“.

Barevná paleta byla držena v neutrálních barvách. Prostor není překombinovaný a jednotlivé kusy moderního nábytku tak vynikají v celé své dominanci. Jak už bylo zmíněno, architekti sáhli po osvědčených, známých značkách a nenechali nic náhodě. Což je škoda, protože mnoho mladých designérů může nabídnout srovnatelné a hlavně neokoukané výrobky.

Lustr Dear Ingo navržený Ronem Giladem, křeslo se stolkem Barcelona od Ludwiga Miese van der Roheho, barové židle Stool one v dnešní době najdeme v každém třetím architektonickém návrhu. Jako by bytoví architekti skrývali své nápady a práci za prověřené značky.

Nicméně u tohoto projektu architekti dosáhli fungujícího prostoru s vizuálně příjemným dopadem na obyvatele bytu. Malý prostor na první pohled nepůsobí tak stísněně, otevřená kuchyně s barovým stolem místo jídelního stolu logicky šetří nedostatek místa a nezasahuje do obývací části. Velké skleněné tabule s výhledem na město dodávají prostoru potřebné světlo a vzdušnost.

Zajímavá je barevná textilie umístěná na stěně kuchyně, která nabourává jinak monotónní seznam použitých barev. Spolu s tím stojí za zmínku i purpurový koberec, položený na čokoládově hnědé dřevěné podlaze. Tato kombinace barev bude bližší spíše ženám, kdežto mužská část by si mohla chuť spravit na přiznaném vedení vzduchotechniky, která vede po stropě ložnice.

Koupelna by zapadla spíše do stylu menších a středních amerických hotýlků, které svým vzhledem neurazí, ale ani nikterak neohromí. Tmavě tónované dřevo i obklad zřejmě koresponduje s hnědou podlahou použitou v ostatních místnostech. „Nevychytaný“ sokl sprchovacího koutu, který v tomto případě plní pouze vizuální přechod mezi suchou částí koupelny a samotným sprchovacím koutem, postrádá praktickou stránku užití.

TEXT: redakce Own Home
FOTO: http://www.raddesign.com/

 

Předchozí článek