Napište, co hledáte

Loftové bydlení v Sao Paulu

Share

sao paulo loft 01São Paulo je největší město Brazílie, nejbohatší a největší město Latinské Ameriky a celé jižní polokoule a sedmou největší metropolí na světě. Rozloha tohoto města dosahuje 1 523 km. V aglomeraci žije více než 22 miliónů lidí, z nichž mnozí jsou potomky dávných italských či japonských přistěhovalců. Sao Paulo je právem považováno za město imigrantů.

Město má silný průmyslový charakter zakořeněný hluboko ve své historii. Po mnoho let zde sídlili a stále sídlí významné latinskoamerické i světové společnosti. Proto není divu, že město je prorostlé většími či menšími industriálními budovami, které postupem času prorůstali do rychle se rozrůstajícího města.

Architekti z FGMF Arquitetos hned po zahájení prací spustili demolice vnitřních stěn, které dle jejich slov nesmyslně členily prostor na nefunkční místa. Propojili všechny místnosti v jednotný kompaktní celek, který tímto krokem získal potřebné přirozené osvětlení, vzdušnost i nutný prostor.

V podstatě jediným úložným prostorem se stala dominantní bílá stěna, která přechází z obýváku až do prostoru kuchyně. V celém bytě jedinou stopou industriálního původu jsou pouze masivní sloupy a stěny, šedivá betonová stropní konstrukce a přiznané cihelné, obvodové zdivo natřené na bílou barvu.

I přes tyto prvky působí byt harmonicky i útulně a to převážně vhodně volenými detaily bytu. Za zmínku také stojí vchodové otáčecí dveře. Není moc časté setkat se s takto řešeným vstupem do bytu. Ale i tento nepříliš tradiční prvek může mít svá pozitiva.  

(Autor fotografií: Fran Parente)

Předchozí článek