Napište, co hledáte

Lovecké trofeje z jízdních kol

Share

andreas scheiger 01Už jednou jsme publikovali článek o interiéru vyzdobeném jízdními koly. A nyní bychom vám chtěli ukázat zajímavý návrh rakouského designéra Andrease Scheigera, který z vyřazených jízdních kol sbírá řídítka a sedla, a vyrábí z nich originální sci-fi trofeje na stěnu. Fantazii se meze nekladou a podaří-li se skloubit tradiční pojetí loveckých trofejí s mladistvým nadhledem a špetkou vtipu, může z toho vzniknout vskutku zajímavý doplněk do interiéru.

Každý kus je vyroben z různě velkých a různě barevných sedel a řídítek připevněných na oválné dřevěné desce. Tuto dekoraci, dle autora, může majitel použít jako věšák nebo jako samostatný prvek určený k výzdobě místnosti.

Inspirací rakouskému návrháři byla “býčí hlava” od Pabla Picassa je, která svého času otřásla uměleckou scénou. Nemálo tomu přispěl i současný celosvětový trend v zálibě zavádění cyklo-dopravy ve větších městech a s tím spojené vyřazování starých, nepotřebných nebo rozbitých kol. Zároveň se mladý umělec snaží podpořit zdravý životní styl a snížit dopravní znečištění.

Možná vám bude tento článek inspirací pro zhotovení si podobné trofeje u vás doma.  

(Zdroj: andreas scheiger