Napište, co hledáte

Podkrovní byt v centru Londýna

Share

Craft Design 01Boj s nedostatkem místa se řeší čím dál častěji. Londýnské Studio Craft Designz si ale vedlo statečně, a i z malého prostoru dokázalo vytvořit útulné bydlení. Půdní prostor přestavěli na obytnou garsoniéru s dostatkem prostoru a šikovně řešenými úložnými prostory. Nábytek na zakázku vytvořil funkční prostředí, které efektivně reaguje na požadavky bydlení v Londýně.

V reakci na zadání byl vymezen úkol maximalizovat pocit volného prostoru, spolu s jednoduchým a efektivním rozložením funkcí místnosti. Tohoto řešení dosáhli zavedením centrálního boxu, v kterém se nachází ústřední zázemí jako toaleta a WC. Tento box dělí místnost na několik prostorů s využitím pro různé účely, například pro kuchyni s jídelnou, obývací pokoj, mezipatro pro spaní a pracovní kout.

4,5 m vysoká stěna byla plně využita policemi na skladování. Schodiště vedoucí k mezipatru je důmyslně integrováno do jediného kusu nábytku. Vzhled interiéru působí kompaktně a příjemně. Vše tu má své pevné místo a přitom byt působí prostorně. 

(Zdroj: Craft Design; Foto: Armando Elias)