Napište, co hledáte

Moravola – romantika po italsku

Share

moravola-02V srdci Umbrie, leží středověká italská vesnička Montone. Rozprostírá se na jižním svahu kopce s malebným výhledem na údolí Carpini. Celé této vesnici vévodí na vrcholku kopce pevnost Moravika, která prošla zajímavou rekonstrukcí jejímž výsledkem je exkluzivní “boutique hotel”. Téměř mystické místo, kde se jakoby zastavil čas. Hned u vstupu jsou návštěvníci příjemně překvapeni moderní architekturou a designovým nábytkem a množstvím uměleckých předmětů, diskrétně podbarvených difúzním světlem. Po právu byla Moravola zahrnuta v první desítce hotelů na seznamu Conde Nast Traveller vybraných pro ty nejnáročnější cestovatele.

Rekonstrukce se ujali zkušený architekt Christopher Chong a designér Seonaid Mackenzie, každý z opačného konce planety, a to se podepsalo na výsledku jejich společné práce. Pevnost Moravolu transformovali z původní funkce na hotel, který si drží atmosféru vlastního domova. Jejich vizí byla obnova zříceniny do bývalé slávy, posílena starobylými kořeny věže pomocí modernistického konstrukční přístupu k interiéru.

Pomocí moderního řešení zkombinovali materiály jako je cement, železo a sklo, s původní kamennou konstrukcí a dřevěnou střechou. Stará věž byla téměř celá vybourána dovnitř architekti usadili kovové schodiště, spojující společné prostory ke vchodům do apartmánů.

Moravola“, vysvětluje pan Chong „byla přestavěna modernistickým přístupem, který je vhodný pro způsob, jakým jsme chtěli využít tuto budovu. Přidali jsme další místnosti a bazény, protože jsme chtěli vytvořit elegantní útočiště s moderním designem. Věž je obklopena čtyřmi terasami. Kromě teras obklopuje Moraviku šest hektarů polí, olivových hájů a ovocných sadů. Rovněž Jsme zaměřili na dosažení energetické soběstačnosti. Bazény jsou vyhřívané solárními panely, které dodávají energii pro teplou vodu a topení. Sběr dešťové vody slouží k zavlažování okolních zahrad“.

www.moravola.com

(autor: redakce OH, foto: http://www.moravola.com)  

Další článek