Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Návrat kávy do porcelánu

Návrat kávy do porcelánu

Share

Není mnoho materiálů na světě, které můžete za den například desetkrát umýt – tak to dělat čtvrt století a pořád zůstane krásný. Určitě to není plast, ale je to porcelán, který spoluvytváří kulturu naší existence po stovky let.

Užitné a konzumní plasty se  staly pohodlnou náhražkou vzácného materiálu, který byl v minulosti nazýván bílé zlato, ale  nelze jimi bílé zlato – jak byl v minulosti porcelán nazýván – nikdy plně nahradit.

Z porcelánu nejenom káva lépe chutná, ale jeho užitné vlastnosti jsou v řadě ohledech zcela nenahraditelné a navíc je vyroben z čistě přírodních materiálů.

Především v souvislosti s ochranou životního prostředí – v poslední době velmi často diskutované téma – se také porcelánka Thun 1794 a.s. zasazuje o tzv. Návrat kávy do porcelánu.

Tradiční český výrobce a zároveň největší česká porcelánka Thun 1794 a.s. má ve svém výrobním programu ucelené tvary užitkového či hotelového porcelánu, speciální varný program, porcelán pro děti a zakázkové zboží pro velké mezinárodní řetězce. Jedná se o specifický druh tzv. tvrdého porcelánu s vypalovací teplotou 1405°C. Vysoká kvalita a osobitý design vycházející z 220-leté tradice výroby porcelánu v Čechách zaručuje vysoký uživatelský standard pro zákazníky. Veškerý porcelán lze vyrobit ve velkých sériích včetně reklamních potisků přesně dle individuálních požadavků zákazníka.

Thun 1794 a.s.
Tovární 242
362 25 Nová Role
www.thun.cz
https://shop.thun.cz/
tel.: 00420 353 410 111

Oslava tradičního porcelánového řemesla – to jsou Porcelánové slavnosti.

Konají se dvakrát do roka v západočeském lázeňském městě Karlovy Vary. Tradičně a neodmyslitelně jsou spojeny na jaře se zahájením lázeňské sezony (3. – 5. května 2019) a na podzim (6. – 8. září 2019) s Karlovarským folklorním festivalem. Návštěvníci mohou navštívit výstavu Prostřené stoly, zakoupit porcelán a sklo regionálních značek za zvýhodněné ceny či ochutnat občerstvení světoznámého Grandhotelu Pupp. Pro děti je připraven doprovodný program v podobě Porcelánové školičky – zde si malí návštěvníci odekorují hrnek, ten je poté vypálen a děti si jej odnášejí domů.

Více informací:https://www.thun.cz/cz/clanek/715-terminy-porcelanovych-slavnosti-2019.html

Čtěte dále