Napište, co hledáte

Žhavé novinky na trhu s domácím grilováním

Share

Venku se již konečně otepluje a možná se poohlížíte po novém grilu na vaši zahradu. Abychom vám usnadnili se zorientovat, přinášíme vám přehled novinek pro sezónu 2019.

Na trhu se objevují zcela nové značky a i etablovaní výrobci přicházejí s řadou novinek. K těm nejzajímavějším patří rozhodně vstup značky Rösle na český trh. Tento výrobce potřeb pro vaření z Německa nabízí velmi povedenou řadu kotlových grilů na dřevěné uhlí.

Jedná se o modely pro zákazníky, požadující kvalitní a přitom cenově dostupné produkty. Grily začínají na ceně jen něco málo přes 4.000 Kč a i v základním provedení jde o plnohodnotné grily s dostatečnou velikostí grilovací plochy, pracovní výškou a víkem na pevném kloubu.

Špičková kvalita kanadských grilů

Inovaci samozřejmě přinášejí i další výrobci a nemůžeme neupozornit na novinu o značky Broil King z Kanady. Již tak hodně široká řada grilů Baron byla rozšířena o model Baron 520. Jde o model s velkou grilovací plochou a 5 hořáky za cenu 25.990 Kč. Nový Baron 520 bude jistě těžkou konkurencí pro do této soby velmi úspěšné grily Weber Spirit a Genesis, které jsou pro rok 2019 také inovovány a nabízeny jako Spirit II a Genesis II.

Tím ale inovace přicházející z Kanady nekončí. Značka Napoleon letos rozšířila svou řadu grilů Rogue o další verze. Nově se můžete setkat s variantou se 4 hořáky a také naopak menší 2 hořákovou modifikací. Čtyřhořákový Napoleon Rugue můžete navíc zakoupit v provedení s černým smaltovaným povrchem nebo nerezovém provedení.

Léty ověřené plynové grily Campingaz

U Campingazu se setkáte také s novinkou o to variantou grilu Dual Heat. Toto speciální provedení grilu přináší možnost lepší regulace teploty na každé polovině topeniště samostatně. Vylepšení spočívá v přepážce, která je umístěna ve víku i v topeništi. Řešení funguje podle odborných testů dobře. Nicméně nenabízí takový komfort, jako úplně samostatná víka a vany grilu, které používá dražší konkurence. Nicméně jde o rozumný kompromis ceny a funkce.