kann man auf trezor verschiedene kryptowährungen speichern fiat und kryptowährung in einem konto kryptowährung in steuererklärung angeben einfluss kryptowährung auf geldpoltik wie viel kostet ein bitcoin
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Netradiční materiály pro vypínače

Netradiční materiály pro vypínače

Share

Vypínače a zásuvky byly dříve vnímány pouze jako funkční prvky bez nápadu, dnes se z nich však stává designový detail podtrhující tvář celého interiéru. Doba se změnila a plastové rámečky domovní elektroinstalace jsou nyní plně nahrazovány ušlechtilejšími materiály. Jaké materiálové možnosti současné vypínače přináší?

Jedním z netradičních materiálů pro domovní elektroinstalaci je pro interiéry v současnosti tolik populární beton. „Cesta k optimální betonové směsi a jejímu preciznímu zpracování do relativně malých rozměrů vypínače s přesností na desetiny milimetru nebyla jednoduchá,“ uvádí Lenka Vodicová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín, jediného českého výrobce používajícího pravý beton pro výrobu rámečků domovní elektroinstalace, a pokračuje: „Betonové rámečky se vyrábí ručně ze speciální směsi, která obsahuje polyvinylalkoholová vlákna. Materiál je voděodolný a UV stabilní, jeho pevnost se odráží v síle samotných rámečků – u řady DECENTE se jedná o tloušťku 7 mm, u kolekce RETRO jde o masivnější provedení 13,5 mm.“ K celkové atraktivitě rámečků přispívá charakteristická porézní struktura betonu.

Dalším trendovým a zatím ne zcela tradičním materiálem pro vypínače je nadčasové sklo, které vypínačům propůjčuje skutečně luxusní vzhled. Skleněné rámečky se vyrábí z čistého skla, na které se zespodu nanáší vrstva barevného laku s vysokou odolností vůči otěru i dalšímu poškození. Řada RETRO nabízí barevnost rámečku v neutrálních odstínech bílé a černé, řada DECENTE nabízí celkem 18 odstínů, z toho 4 matné a 2 zrcadlové. Skleněné rámečky jsou charakteristické svou designovou čistotou a nadčasovým vzezřením.

Netradičním materiálem pro vypínače je také keramika, kterou OBZOR Zlín nabízí v kolekci RETRO. Unikátní novinkou jsou pak keramické rámečky s ručně malovanými motivy inspirovanými folklórními vzory. Keramika se maluje ručně, každý kus je tedy originál. Glazura se následně vypaluje v peci. Jedná se o specifický druh hrnčířské výroby, tzv. fajáns, někdy označován také jako majolika, kterou zpravidla charakterizují rostlinné a heraldické motivy vyobrazené na bílém podkladě. V nabídce jsou hned čtyři tradiční habánské vzory.

www.domovnivypinace.cz

U příležitosti podzimních veletrhů nabízí OBZOR až do konce října 2019 slevu 20 % na domovní elektroinstalaci RETRO a DECENTE s betonovými rámečky. Platí pro nákup na e-shopu.