Napište, co hledáte

Vytvořte si doma zdravé klima

Vytvořte si doma zdravé klima

Share

Cítíte se unavení a bez energie? A zamýšleli jste se nad tím, jaký vzduch doma dýcháte? Málokdo si uvědomuje, že vnitřní prostředí je plné nečistot, o kterých vůbec nevíme, a které jsou příčinou celé řady zdravotních obtíží, zejména respiračních onemocnění. Dlouhodobý pobyt v nezdravém prostředí zhoršuje kvalitu života každého z nás. Nejohroženější skupinou jsou přitom děti, senioři a samozřejmě také alergici.

Kvalitu venkovního ovzduší jako jednotlivci bohužel neovlivníme, ale v našich domovech to změnit můžeme. Stačí dodržovat jednoduchá opatření a budete se cítit mnohem lépe.

  • Základem je větrání, a to nejlépe protilehlými okny otevřenými dokořán. Rychlé a intenzivní větrání je nejefektivnější. Pokud je větrání nedostatečné, hromadí se uvnitř vlhkost a množí se plísně.
  • Vhodné je pěstování pokojových květin, které vzduch v interiéru okysličí a některé dokonce pročistí.  Tchýnin jazyk umí odfiltrovat toxiny, další vhodné květiny jsou např. lopatkovec, zelenec, fíkus nebo aloe vera.
  • Důležitá je i správná teplota vzduchu – přes den 21°C , v noci pak o tři až pět stupňů méně. Naše tělo se při spánku regeneruje, nabírá sílu a při nižších teplotách zároveň posiluje imunitní systém. Vlhkost vzduchu se doporučuje udržovat mezi 40 – 60 %.
  • Nedílnou součástí péče o domácí prostředí je pravidelný úklid a stírání prachu. Prach stírejte navlhčeným hadříkem, aby se dál zbytečně nevířil. Při úklidu používejte nejlépe přírodní čisticí prostředky na bázi citronu a octu, ze kterých nevzniknou toxické výpary.

Bohužel Většina lidí začíná řešit čistotu vzduchu v domácnosti, až když se jim projeví nějaké zdravotní problémy. Tomu se však dá předejít vhodnou prevencí – například používáním čističky vzduchu. Čistička zbaví vzduch polétavých nečistot, jako jsou prach, pyl, spory plísní, bakterie, cigaretový kouř, výpary z umělých hmot, tiskáren a nábytku.

Doporučujeme čističku vzduchu Ionic-CARE, která zachytí až 96 % všech polétavých nečistot. Dále obsahuje ionizátor, který do svého okolí uvolňuje záporné ionty neboli vzdušné vitamíny. Ty jednak zvyšují účinnost čištění, ale také je díky nim vzduch svěží jako u moře nebo na horách. Čistička má naprosto tichý provoz, a tak ji můžete mít puštěnou i přes noc v ložnici. Navíc je velice úsporná, denní provozní náklady jsou srovnatelné s úspornou žárovkou. Elektrostatický filtr je omyvatelný a lze ho používat neustále dokola.

Čistička vzduchu Ionic-CARE se stala již čtyřikrát produktem roku ve své kategorii a je v současné době nejoblíbenější čističkou v České republice i na Slovensku.

Vytvořte si doma zdravé prostředí bez alergenů a prachu také Vy. Čističku vzduchu Ionic-CARE zakoupíte v internetovém obchodě www.ionic-care.cz . A pokud při své objednávce zadáte kód H3D, dostanete navíc dárek a poštovné zdarma.