point topoint kryptowährung kryptowährungen aussichten 2021 welche auswirkungen hat die kryptowährung auf die volkswirtschaft was hat dj bobo mit kryptowährungen zu tun
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Domy pod zemí

Share

Podzemní domy Projektování podzemních domů je bezpochyby ošidná a složitá část stavebního procesu. Nicméně, existuje několik staveb pod úrovní terénu, které vzrostly proti této přesile a překvapují nás jejich tvůrčím nápadem. Tyto podzemní domy nejenže vypadají dobře, ale jsou citlivé k životnímu prostředí a dokonalou alternativou tradičních domů.

Gary NevilleGary Neville House

Dům ve tvaru květu Krásná, funkční, fascinující a přitažlivá. Nemusíme ani přehánět, pokud řekneme, že tato slova popisují tentto projekt. Ateliér Make Architects na 8000 metrech čtverečních navrhl tuto podzemní stavbu, která z výšky připomíná tvar květu a je postavena takovým způsobem, který udržuje spotřebu energie na minimu.

(Zdroj: obrázků, BBC) 

 

  

 

house cave 2House Cave

Než lidé přišli na to, jak si podrobit stavební materiály a základy statiky, obývali po tisíce let jeskyně. My všichni potřebujeme přístřešek a útočiště před rozmary počasí. Toho si byli vědomi i majitelé tohoto netradičního obydlí. Zamilovali si místo a nápad jak by ml jejich dům vypadat.

(Zdroj: obrázků; thecavehouse.com)

  

 

 

swiss house 2Swiss Mountain

Ve švýcarské vesnici Vals, stojí tento zvláštní dům, který se ani trochu nepodobá těm v okolí. Navržený dům zcela eliminuje potřebu klimatizovat prostor v horkých letních dnech a naopak utrácet vysoké finanční prostředky za topení v zimě.

(Zdroj: obrázků; Freshhome)

 

 

 

 

hidden swissHidden Swiss od Vetsch Architektur

Kdo někdy viděl vesničku hobitů z filmu Pán prstenů, určitě si ji hned zamiloval. Designer Vetsch Architektur navrhl podobné švýcarské domky způsobem, který poskytuje izolační deku a chrání je proti přirozenému opotřebení, dešti, větru a nízkým teplotám.

(Zdroj: obrázků; mymodernmet)

  

   

Malator-House-in-Wales-3Malator Eko Dům

Malator je jeden z moderních podzemních domů ve velšském Druidstone, který je právem nazýván jako “vzor pro budoucího velšského bydlení”. Díky jeho vzhledu a konstrukci si získal u místních obyvatel přezdívku „Teletubby domek“

(více: článek)

 

 

 

greekŘecké ostrovy

Tento dům byl speciálně navržen aby odolával větrnému počasí panujícímu v Egejském moři. Jeho vystupující části konstrukce jdou jen stěží zaznamenat z okolí. Dům plně respektuje zelený certifikát, protože je zcela postaven z přírodních materiálů.

(Zdroj: www.trendir.com)

 

 

 

stone desert homeKamenný dům v poušti

Tento dům se sotva zdvihne nad úroveň okolní pouště, která ho obklopuje. Polovina je skryta v zemi a efektivně reaguje na potřeby kontrolovaných osvětlení, vytápění a chlazení pomocí okolních větrů.

(Zdroj: allhousedesign.com)

 

 

 

 

Předchozí článek