Napište, co hledáte

Z garsonky malý byt

Share

maly byt svedsko 18Dneska bychom vám chtěli ukázat krásný malý byt, který se nachází v průmyslovém švédském městečku. Celý je koncipován jako studentské bydlení nebo jako byt pro mladý pár, který si hledá své první společné zázemí.

Na první pohled nesourodý styl jednotlivých kusů nábytku však utváří velmi příjemný prostor, který budí útulný dojem.

Návrhář, vědom si nevelké plochy bytu a zešikmených stěn podkroví, použil bílý nátěr dřevěné masivní podlahy, čímž celý prostor opticky zvětšil a prosvětlil.

Každý kout bytu, byl pečlivě navržen, aby bez omezení plnil svou funkci. Přesto se podařilo dosáhnout minimálního použití příček, které by členily byt na jednotlivé místnosti. Zachovala se tak volnost a přirozená vzdušnost celého podkroví.

Velkou výhodou podkrovního bytu je terasa zapuštěná do mansardové střechy. Umožňuje tak v teplých letních měsících přenést ruch obývaných pokojů ven, nad střechy okolních domů a skýtá romantický pohled na celé město.

S citem byly použity i tapety s květinovým vzorem na stěnách pokojů. Pomáhá tím v místnosti podtrhnout jednotlivé kusy nábytku a umožnuje experimentovat s barevnými tóny jednotlivých doplňků nebo povlečení.

Konec konců posuďte sami.  

(Zdroj: www.alvhemmakleri.se)

Předchozí článek
Další článek