Napište, co hledáte

PRAGOINTERIER 2013 – reportáž

Share

1342171404interier2013První z letošních velkých veletrhů interiérového vybavení a designu, holešovický PRAGOINTERIER 2013, je za námi. A začátek to byl… dost nudný!

Až na několik výjimek (zahrnujících třeba výrobce vestavěných skříní, svítidel a ložního prádla) převažovaly v expozicích gauče a postele – vlastně stejné, které můžete vidět v těch několika nejznámějších nábytkových obchoďácích (jistě víte, které myslím!).

Ty levnější působily dost „vachrlatě“ a často tak nějak „přežitě“, ty dražší, (kam řadím i exoticky pompézní díla) zase nepohodlně a neprakticky.

2012-01-03-14-03-17-800-600-0-veletrh-pragointerier-2012-interier-de-lartLépe na tom byla nabídka jídelních stolů – masivní dřevo v jednoduchém nadčasovém designu by asi žádnému interiéru neuškodilo. Problém by však mohl být v peněžence – ne v každé je na stůl pře sto tisíc!

Úplně nejlépe z veletrhu vyšel nábytek pro děti – nastavitelné stoly a židle DELSO nebo kompletní nabídka vybavení pokojíků od Jandíka a DOMESTAVu potěšila i dospělé oko. A já jsem při pohledu na ně litovala, že jsem se nenarodila o 20 let později.

Celkově si ale body spíš než PRAGOINTERIER 2013 připočte jeden švédský obchoďák. Netvrdím, že má lepší produkty – ale určitě je umí lépe prodat!

Uvidíme, jak se vytáhne březnový FOR HABITAT v Letňanech!  

(autor: Jana Molitanka Svobodová, foto: pragointerier)