Napište, co hledáte

Průmyslové lofty s organickými rysy

Share

titulkaVětšina libí z naší redakce se shodne, že industriální interiéry něčím specifickým táhnou. Jestli je to otevřeným prostorem, oprýskanými předměty nebo možností měnit si dispozici dle libosti záleží asi na každém z nás. Dnes vám přinášíme fotorealistickou reprezentaci architektonického studia RIP3D návrhářů izraelského původu. Jimi navržené loftové interiéry jsou ve své podstatě otevřené jakýmkoli změnám.

Nekonvenční a rustikální prvky interiéru dodávají pocit prostředí opravdové průmyslové haly. Vysoká stropní vitrína představuje kreativní podobu osvětlení tím nejlepším možným způsobem a upravená okna velkých rozměrů dodávají dojem volného prostoru a svobody.

Bezesporu hlavními prvky, které definují impresi industriálního loftu, jsou materiály. Ty by měli věrně vypovídat o komerční minulosti stavby.  

Obzvláště podmanivým prvkem uvnitř tohoto prostoru je hlavní závěsné světlo, které jako kukla exotického motýla, korunuje klidný salónek a vytváří podobnou atmosféru. Vyzařuje z neutrální palety pohovek a odvolání na „vysoký design“ tvarovaného a prošívaného ‘Eamesesque’ křesla s podnožkou.

Průmyslové lofty vytvářejí nádherné neformální prostory, kde mohou být použity konkurující si eklektické styly, s kterými je možno experimentovat. Tento prostor se zabývá i kulturními vlivy, jako například tato sugestivně funkční marocká zeď, která zdobí kancelář.

(Zdroj foto: studio RIP3D)