kryptowährungen belege steuer kryptowährung mit dem meisten potenzial eigene kryptowährung erschaffen kryptowährung minen security token kryptowährung prognosen der verschiedenen kryptowährungen
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Půdní vestavba Terronská

Share

TerronskáArchitektonický návrh interiéru malé půdní vestavby se snaží nejen splnit funkční požadavky investora a zároveň autora, ale kombinací materiálů, barev a tvarů docílit prostorového zážitku, který můžeme vnímat všemi svými smysly.

Půdní vestavba se nachází v rohovém činžovním domě z třicátých let minulého století, v pražské čtvrti Bubeneč. Základní dispoziční koncept reaguje na konfiguraci okolní městské krajiny: „společenská“ část využívá výhled na Stromovku, zoologickou zahradu a Tróju, „klidová“ část je umístěna před vzrostlou lípou. Strom zabraňuje pohledům z protilehlé budovy a v letním období přispívá k ochlazování interiéru.

Koncept vychází ze dvou protichůdných požadavků – snahy o co nejefektivnější využití omezené podlahové plochy a zároveň o vytvoření velkorysého a čitelného prostoru. Půdní byt je proto řešen jako mezonetový – obývací pokoj s kuchyní je dvoupodlažní a nabízí průhled až do střešní konstrukce.

Klidová část dispozice (ložnice, koupelna a toaleta) je zastropená a nad ní se nachází otevřená galerie s pracovnou, která v případě potřeby slouží jako pokoj pro hosty. Cesta na galerii vede po schodišti a ocelové lávce, která tvoří komorní „promenade architecturale“, umožňuje vnímat převýšený prostor obývacího pokoje i prostor galerie z různých perspektiv.

Cílem návrhu bylo vytvořit čistý interiér bez přemíry dekorací. Každý centimetr místa je využit pro úložné prostory. Materiálové řešení interiéru vytváří dialog mezi drsným povrchem původních komínových stěn z pálených cihel a čistými konturami sádrokartonových konstrukcí. Hmota sociálního zázemí je jasně odlišena šedou stěrkou, která svým nedokonalým povrchem vybízí k doteku.

Zdroj: idhea

Předchozí článek