Napište, co hledáte

Duplex Nieuwland

Share

V historickém centru Bruselu stojí starý dům z roku 1850, který v průběhu několika let změnil svou tvář, ale i přes to si udržel některé aspekty pravosti. V přízemních podlaží se nacházejí čtyři obchody a ve zbylých částech domu se nacházejí prostory určené k bydlení. Majitel nemovitosti se rozhodl prostor rozčlenit na tři apartmány a jeden duplex.

I přes omezenou plochu 90m2, kterou duplex disponuje si Bruno Vanbesien Architekti poradili s dlavní překážkou, získat co nejvíce možného prostoru a zachování funkčnosti podkroví.

Zvednutím šikmé sedlové střechy dostali architekti další prostor navíc, docílili většího osvětlení v celém podkroví a dosáhli vizuálního kontaktu mezi dvěma patry. Tradičně postavený dům s oddělenými místnostmi se rohodli co nejvíce otevřít.

Podlaha mezi patry je celoproslená. Velké střešní okna kterými prostupuje dostatečná dávka slunečního světla spolu s prosklenou podlahou zajištují přirozené prosvětlení bytu po dobu celého dne.

Veškerý nábytek včetně kuchyňské linky je navržen na míru od stejného návrháře, tak aby zachoval jednotnou linii v celém podkroví.

zdroj: http://www.brunovanbesien.be/