Napište, co hledáte

Rekonstrukce kuchyně ve viktoriánském domě

Share

01V lokalitě Torontského předměstí Cabbageton v Kanadě, se nachází viktoriánský dům, postavený ve 20 letech minulého století. Jeho majitelé se po létech strávených v nevyhovující kuchyni rozhodli, pro celkovou rekonstrukci a modernizaci místnosti. Práci zadali místnímu ateliéru Beauparlant Design z centra Toronta. Tito návrháři připravili pro majitele koncept rekonstrukce, která vsadila na tradiční materiály a vzhled.

Dominantními barvami místnosti byly zvoleny hnědá, pastelově zelená a bílá. Podlahová krytina byla navržena z masivních dubových prken v přírodní barvě impregnovaná matným lodním voskem. Jako barva pro kuchyňskou linku byla zvolena pastelově zelená, která v sobě snese zapuštěné nerezové spotřebiče, aniž by provokovala a „tahala za oči“. Posledním dekorativním velkoplošným prvkem místnosti byl obklad z lesklých pásků.

0203

Za zmínku stojí osvětlení pracovní desky kuchyňské linky, pro které byly využity průmyslové lampy v sytě zelené barvě. I když jsou tyto lustry poslední dobou velmi populární, designéři by měli s jeho navržením být opatrní.

Celé místnosti prospívají především prosklené dveře na terasu. Venkovní zeleň odpovídá barvám použitých v místnosti. Pohled z kuchyně ve před dům, je přirozený a ničím nerušený.

0405

Pro člověka z našich končin bude zřejmě největší zádrhel průchozí kuchyň, která je ke všemu z jedné strany ohraničena otevřeným schodištěm vedoucím do sklepa a na terasu. Přesto místnost působí útulně a zabydleně.

TEXT: Michal. J (redakce OH)
FOTO: Beauparlant
Z
DROJ: Beauparlant