Napište, co hledáte

Salon dřevostaveb jako hlavní doprovodný program veletrhu Dřevostavby 2014

Share

10Ve dnech 6. – 9. února 2014 proběhne již 9. ročník Salonu dřevostaveb, hlavního doprovodného programu veletrhu Dřevostavby 2014.

Salon vznikl s ambicí zviditelnit kvalitní českou architekturu ze dřeva a v průběhu uplynulých let se vyvinul v ucelenou přehlídku moderní dřevěné architektury u nás. Hlavním bodem Salonu je výstava jednotlivých projektů, která má svou premiéru právě na veletrhu Dřevostavby 2014. Ta se pak představí návštěvníkům jak v Čechách tak na Slovensku. Všechny projekty Salonu mapuje publikace Ročenka dřevostaveb.

 

Výstava

Architektonický ateliér HILPERTArchitekti DRNHAteliér Žentel

 

 

 

 

 

Do aktuálního Salonu vybíráme vždy architektonicky, konstrukčně i dispozičně zajímavé dřevostavby, které byly dokončeny v poslední době, nejlépe v roce 2012/2013. Výstava má význam jak pro architekty, kterým slouží jako srovnání s výsledky svých kolegů a možnost zviditelnit své realizace, tak pro návštěvníky a potenciální klienty, pro které je tato výstava reprezentativním souborem současné české architektury dřevostaveb. Jednotlivé stavby jsou na Salonu prezentovány na velkoplošných bannerech, z nichž každý je věnovaný jedné konkrétní realizaci.

Ročenka

rocenka-dvoustrana-300x150vnitrek-skalice-300x150

Chcete si zážitek z výstavy odnést i „fyzicky“? Potřebujete studijní materiál, nebo zkrátka máte rádi knihy o architektuře? Pak je tu pro Vás publikace Ročenka dřevostaveb, která rekapituluje výstavu a stává se tak jejím katalogem, stejně jako uceleným průvodcem po zajímavých dřevostavbách realizovaných v uplynulém roce nejen v České republice. Pokud jste výstavu nestihli, nebo byste rádi viděli realizace z minulých ročníků, můžete si Ročenku (aktuální i starší ročníky) objednat v e-shopu na domesistore.com.

Přednášky

01020304

Sekci přednášek v pátek odstartuje Mozaika dřevostaveb, kde vybraní architekti krátce představí své stavby z výstavy.

Sobota 8. 2. 2014 pak bude hlavním přednáškovým dnem. Proběhnou přednášky zahraničních architektů, po kterých bude následovat diskuze na aktuální téma za účasti architektů a dalších odborníků na konstrukce.

Na Salonu bude také k dispozici Bookshop s tématickou literaturou. Všechny knihy budou následně k dispozici na e-shopu domesistore.com

06070809

Salon jako putovní výstava

Veletrh Dřevostavby rozhodně není jedinou zastávkou Salonu dřevostaveb. Po zbytek roku se výstava pravidelně představuje i v dalších městech České a Slovenské republiky.

TEXT: Salon dřevostaveb
FOTO: Salon dřevostaveb
ZDROJ: Salon dřevostaveb