Napište, co hledáte

Veletrhy FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER: Zdravé spaní, interiérový design a vše pro dokonalou zahradu

Veletrhy FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER: Zdravé spaní, interiérový design a vše pro dokonalou zahradu

Share

Veletrhy FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER proběhnou ve dnech 31. března až 3. dubna na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Návštěvníci se seznámí s novinkami nábytkářského oboru, interiérového designu i zahradní architektury, pro radu si mohou zajít k profesionálům napříč obory nebo si užít zajímavý doprovodný program. Oficiálními vozy veletržního souběhu jsou automobily značky FORD.

Veletržní souběh, na němž své produkty představí přes dvě stovky vystavovatelů, zaplní 5 hal a venkovní plochu výstaviště. V rámci veletrhu FOR INTERIOR se s novinkami z nábytkářského odvětví budou prezentovat tuzemské i zahraniční firmy, rodinné manufaktury i řemeslná výroba. Produkty s nadčasovým designem pro interiér i exteriér představí francouzská značka Mojow, nové kolekce postelí a matrací přiveze Postelia. Jednou z nejvýraznějších novinek firmy bude postel s kombinací dřevěného rámu a čalouněného čela.

Exkluzivní postele a matrace nabídne také například Diamondsleep. Matrace využívající tlaku lidského těla, kdy se při zatížení dvě zóny matrace roztahují opačným směrem, najdou zájemci o kvalitní spaní na stánku společnosti Magniflex. Součástí tohoto produktu je také unikátní termoregulační textilie původně vyvinutá NASA pro vesmírné skafandry.

Pro ty, kteří si chtějí na veletrhu pořídit kvalitní sedací soupravu, budou k dispozici nové kolekce firem MSJ Interiér, JV Pohoda, Jech a dalších. Pro masivní nábytek můžete zajít například ke stánku ROTT DESIGN a pro zařízení do kanceláře k italskému specialistovi Mobiliardi. Na veletrhu poradí odborníci také s návrhy kuchyní, například firma DOT Kuchyně věnující se interiérovému projektování. A kdo by si rád pořídil bytový parfém, široký výběr najde u společnosti Z-TRADE. Inspirace pro zajímavé osvětlení bude v nabídce firmy LI-GO. Pro ocenění si na FOR INTERIOR přijdou také tvůrci produktů ze soutěže NÁBYTEK ROKU 2022. Toto ocenění od Asociace českých nábytkářů ukáže, jak kvalitní výrobky vznikají z pera českých i světových designérů. Návštěvníci veletrhu si budou moci soutěžní produkty prohlédnout v samostatné expozici.

FOR GARDEN: Vše pro dokonalou zahradu

Veletrh FOR GARDEN, kromě výběru osvědčených produktů z odvětví zahradní architektury, zeleně, nábytku či zahradní a komunální techniky, představí i několik zcela nových firem. Populární posed, který dokáže ubytovat až pět dospělých, přiveze do Letňan TreeBee. Společnost BASPA uvede sortiment pro odpočinkovou část zahrady i se stylovým minibazénem, celoroční vířivkou či koupacím sudem. ALUKOV nabídne na míru vyráběná špičková terasová a bazénová zastřešení, StoneGallery.cz zase prémiové obklady a dlažby, které jsou k nerozeznání od pravého kamene, dřeva či jiného povrchu. Jak lze využít dešťovou vodu a čerpat dotaci v programu Nová zelená úsporám, poradí firma Dešťovka.eu. Své produkty nabídnou také Design & LifeStyle nebo Vratový H-servis. Společnost ROVEX ENGINEERING představí na veletrhu novinku v podobě speciální hliníkové pergoly SPACELUX, kterou lze doplnit obvodovým límcem – vzniká tak vizuálně „hranatá“ (kubická) pergola, která je ideálním doplňkem moderních domů s rovnými liniemi.

Již tradičně se na veletrhu FOR GARDEN představí firma BEST s krásnými a kvalitními betonovými výrobky pro zahradu. Na expozici firmy HUSQVARNA zase najdou návštěvníci řadu robotických sekaček Automower, které si poradí s jakoukoliv zahradou. Kdo chce vybavit svoji zahradu vířivkou, saunou, infrasaunou nebo solárními sprchami, uvidí inovativní řešení na stánku firmy HANSCRAFT. Pro zájemce o cvičební sestavy pro zahrady se naskytne mnoho inspirace na stánku WORKOUT EUROPE, kdo touží po kvalitní hamace, najde bohatý sortiment u společnosti Houpací sítě Hamaka.

Se zahradami úzce souvisí také chvíle pohody s grilováním. V Letňanech budou představeny také grilovací sestavy, například nové modely amerických grilů Broil King. Mezi vystavovateli nebude chybět ani široká nabídka rostlin pro zahrady, například od Petra Baďury, nebo portfolio probiotických produktů pro rostliny od firmy MANETECH.

Setkání s odborníky

Nejen nepřeberné množství výrobků a technologií najdou návštěvníci na veletrhu FOR GARDEN. Bezplatně se zde mohou také poradit s odborníky na zahradní architekturu o projektech kvalitních zahrad i o jejich údržbě. Zájemci se mohou zúčastnit i přednášky s názvem Vertikální zahradou k lepšímu klimatu okolí. Tu v rámci přednáškového bloku Malá plocha není nedostatek přednese Přemysl Písař ze společnosti ZAHRADY s.r.o. Vertikální zahrady si většina představí v komerčním prostoru a fasádách velkých budov. Jsou vhodné ale i pro soukromé využití a menší plochy teras, balkonů a předzahrádek. Vnitřní prostory pokojů získají větší vlhkost vzduchu, v létě své okolí ochladí, navíc tento systém může i recyklovat vodu a šetřit energii. Poslechnout si tuto zajímavost může v rámci vstupenky na veletrh každý návštěvník v zóně Design Café v pátek 1. dubna od 11.30.

Dokonalý design i cenné rady

V rámci výběrového veletrhu interiérového designu DESIGN SHAKER se představí například česká značka GIVILI s minimalistickým ložním prádlem z přírodních materiálů v nejvyšší kvalitě nebo nová tuzemská společnost MARIELI vyrábějící prémiové ložní prádlo a péřové výplně ze 100% prachového peří. Středočeská porcelánka Mulier se na veletrhu pochlubí designovými porcelánovými zásuvkami a vypínači ruční výroby, italské barvy a stěrky představí společnost VALPAINT. Vystavovatel LD Seating se pochlubí novou sérií židlí TRIVI, která se pyšní lehkým designem a konstrukcí umožňující dlouhodobé intenzivní používání. V rámci odvětví interiérového designu se budou prezentovat také společnosti POLSTRIN DESIGN, HOME STYLE, SCANDIUM, LUSITO, Svoboda a syn s moderními betonovými výrobky, sedací nábytek od firmy INNEX nebo společnost HON s nábytkem pro kanceláře a firemní prostory.

Na DESIGN SHAKERU nebudou chybět ani přednášky či workshopy, které se odehrají v centru celé akce Design Café v Hale 4. Kurátorka akce Veronika Loušová připravila na pátek 1. dubna blok dopoledních přednášek na téma Malý prostor není nedostatek a každý den od 13.30 se bude konat také série přednášek interiérové designérky Ivy Bastlové a jejích hostů s názvem Jak zařídit interiér?. Ta se ve třech blocích zaměří na ergonomii, estetiku a ekologii. První den veletrhu proběhne i přednáška společnosti Lumiartsoft s názvem Vizualizace – získejte přesnou představu, v čem chcete bydlet, než bude pozdě.

Více na: www.forinterior.czwww.for-garden.cz, www.designshaker.cz.