Napište, co hledáte

Zjednodušte si život s novými troubami Gorenje OptiBake

Zjednodušte si život s novými troubami Gorenje OptiBake

Share

Gorenje uvádí další z nové generace XXL trub OptiBake. Spojuje je mimořádný objem 77 l, teplotní rozsah až do úctyhodných 300 °C, unikátní funkce pro pečení mražených jídel bez předehřívání trouby a také něco, co mají jako jediné na trhu – dvou, a dokonce třífázové pečení. Dovedou i zdravě fritovat horkým vzduchem bez tuku, péct s přidanou párou a připravit vícechodový menu až na pěti úrovních najednou. Jsou úsporné a mají i teplotní sondu. Nechybí automatické recepty, když nevíte kudy kam. Nebo funkce pro automatické čištění a mnoho dalšího, s čím bude každý den život jednodušší.

Inovovaný patentovaný tvar HomeMade

Nové trouby mají díky inovativnímu konstrukčnímu řešení mimořádně velký plně využitelný objem 77 l a patentovaný tvar vnitřního prostoru HomeMade po vzoru tradičních klenutých pecí na dřevo.

Tento tvar prošel inovativními změnami – je vylepšený, trouby mají novou konstrukci topných těles a nové rozložení ventilačních otvorů. Výsledkem je profesionální rovnoměrné pečení a možnost přípravy více pokrmů najednou bez smíchání vůní a chutí, a to až na pěti úrovních najednou. A to úsporně – všechny patří do energetické třídy A+.

Nejlepší pizza – u vás doma

S přesností na jeden stupeň můžete volit teplotu od 30 °C ideální třeba pro podporu kynutí až po mimořádných 300 °C, což je teplota, při které si doma připravíte skutečně chutnou a křupavou pizzu, focacciu, tortilly a řadu dalších dobrot, které potřebují pořádně rozpálenou troubu nebo pec s rovnoměrným prouděním vzduchu. Pro tyto dobroty je určený automatický program Pizza. Ta nejlepší pizza ve městě se tak bude podávat zaručeně u vás doma.

Automatika i profesionální pečení v krocích

Nové trouby Gorenje OptiBake mají programovací modul až s 22 vyzkoušenými automatickými programy i pro začátečníky. Vše, co musíte udělat, je zvolit jen typ jídla a hmotnost, a stisknout start. O zbytek se postará trouba.

Mají ale i funkci StepBake pro pečení ve dvou nebo třech krocích pro zkušenější kuchaře – unikátní třífázové pečení přitom mají jen trouby Gorenje. Pečení v krocích se hodí při přípravě pokrmů, které vyžadují v průběhu přípravy změny teploty. Na začátku nastavíte způsoby ohřevu, teploty a čas pečení, a pak už necháte zbytek na troubě. Upečete tak třeba ten nejlepší nadýchaný a křupavý chleba nebo lasagne s dokonale zapečenou kůrčičkou.

Pára i teplotní sonda pro dokonalou chuť

Na pomoc si můžete přizvat i páru v podobě funkce SteamAssist u modelů se zásobníkem na vodu nebo funkce ExtraSteam,  kdy stačí nalít vodu do pekáče a zapnout parní funkci, která generuje páru přesně v okamžicích, kdy je to potřeba.

Některé modely mají i teplotní sondu, která se spolu s programem pro automatické pečení masa postará, aby bylo propečené přesně tak jak potřebujete.

Horkovzdušné fritování bez tuku

Trouby otevírají i dveře pro zdravé fritované dobroty, připravené jen s kapkou oleje nebo úplně bez tuku pomocí intenzivního horkovzdušného ohřevu AirFry+. Funguje podobně, jako horkovzdušná fritéza.

Spousta dalších možností

Mezi dalšími vymoženostmi nových trub Gorenje OptiBake je i pomalé pečení, šetrné rozmrazování, ohřev talířů a mnoho dalších. K pohodě v kuchyni přispívá i tlumené otevírání i dovírání dvířek nebo teleskopické výsuvy na dvou úrovních. Vnitřek trub je z mimořádně odolného smaltu SilverMatte, který se snadno udržuje v čistotě; podle modelu pomocí pyrolýzy, páry nebo díky katalytickému krytu ventilátoru.

Intuitivní ovládání

Noví pomocníci se ovládají snadno a intuitivně prostřednictvím centrálního ovládacího knoflíku a přehledného displeje, případně jen pomocí zasouvacích knoflíků.

Pro milovníky nových technologií jsou některé trouby vybavené i integrovanou wifi – ty pak jdou snadno ovládat i na dálku přes aplikaci ConnectLife. Aplikace je přitom i zdrojem tipů a receptů, navíc do ní jde připojit i další spotřebiče Gorenje s wifi, jako třeba novou chytrou chladničku. Můžete si tak vytvořit chytrou domácnost a mít přehled o všem, co se doma děje.

Tip: Když nevíte, co a jak, nová XXL trouba Gorenje BPS6747A06BG s objemem 77 l vám pomůže díky 22 plně automatickým programům pečení připravit nejoblíbenějšími recepty, i když v kuchyni teprve začínáte. Programy jsou totiž ověřené profesionály, jsou bezpečné proti selhání a přinášejí skvělé výsledky i bez předehřívání trouby. Vše, co musíte udělat, je zvolit jen typ jídla a hmotnost, a stisknout start. O zbytek se postará trouba. Zvládne přitom s přesností na jeden stupeň teplotu od 30 °C až do 300 °C, takže v ní hravě vykouzlíte se speciálním programem i pravou italskou pizzu nebo focacciu jako z kamenné pece. Můžete využít i program pro pečení s párou: do pekáče nalijete asi 2 dcl vody a zvolíte příslušný program. Trouba má patentovaný klenutý vnitřní prostor po vzoru starých kamenných pecí, který byl nyní ještě vylepšen, má novou konstrukci topných těles a nové rozložení ventilačních otvorů pro dokonale rovnoměrné pečení. Umožňuje souběžnou přípravu pokrmů na více úrovních, a to bez smíchání vůní a chutí. Má i unikátní funkci pro pečení ve dvou nebo třech krocích, kdy nastavíte způsob ohřevu, teplotu a čas na začátku a pak už si trouba poradí sama. Nechybí ani automatické pečení masa se sondou, horkovzdušné fritování bez tuku, pomalé pečení, unikátní pečení zmražených jídel bez předehřívání trouby a mnoho dalších. Ke komfortu přispívá postupné tlumené otevírání a dovírání dvířek trouby a teleskopický výsuv s klik systémem, který umožňuje jednoduše ukotvit vodicí lišty na požadované úrovni. . Praktické je i automatické čištění vnitřku trouby pomocí pyrolýzy bez použití chemie. Ovládá se intuitivně pomocí knoflíku a displeje. Stojí 14 990 Kč.

cz.gorenje.com