Napište, co hledáte

5 nejzajímavějších interiérových trendů ze zahraničí

Share

9b0eb43bd1d764a04a7b499b545c3356Světoví designéři každým rokem připravují nejrůznější dekorační trendy a seznamují veřejnost s novinkami v oblasti designu nábytku. My pro tentokrát začneme u kuchyní. Barevnost i materiálové provedení kuchyní opouští trendy let předchozích. Popularita bílých či světle tónovaných sériových kuchyní ubírá na síle a v žebříčku oblíbenosti je nahrazují masivní, na míru navrhované linky sytějších barev. A protože se kuchyně stále častěji stávají součástí otevřeného interiéru, volně přecházejí v jídelny a ty zase v obývací pokoje, dbají bytoví architekti na líbivé dekorační prvky. Velmi populární je měď, přírodní kámen nebo staré rustikální kování.

  

 

  

01wood-table-and-rattan-chair-for-vintage-look-home-decor-interior-design

kitchen-gray-themed-trendy-kitchen-designs-with-contemporary-white-wood-base-kitchen-cabinet-that-have-stainless-steel-countertop-and-traditional-wood-storage-shelf-space-furniture-on-the-black-floor

REKLAMA: Plzeň, hlavní evropské město kultury 2015 má širokou nabídku bytů na pronájem.

Sloučení interiéru s exteriérem

Stále více architektů navrhuje do vnitřních prostorů exteriérové prvky, jako třeba obložení z přírodního kamene v neupraveném stavu, vertikální zahrady, dekorační předměty zhotovené z přírodních materiálů, minimálně opracované ponechané svému originálnímu vzhledu. Terasa, která navazuje na obytnou místnost, je ukázkovým řešením propojení interiéru s exteriérem. Velké zasklené stěny, skleněné posuvné dveře či francouzská okna sahající od stropu po podlahu zároveň provzdušní každý interiér.

SU-House-by-Alexander-Brenner-Architekten-3-1000x613verticalgardeninanofficequaibranlymuseumoutdoors-indoors

Uklidňující tapety

Hektický život v dnešní době řadu lidí motivuje k zařizování interiérů tak, aby uklidnily jejich psychiku. Ideální inspirací pro vytvoření takového klidného a spirituálního prostoru je motiv lesa.

127961-FTS-0181-interior-

 Forest-Park-Dining-Room-Mural-Peter-Engelsmann-Murals-1024x499

REKLAMA: Přemýšlíte, že se přestěhujete, ale stále přemýšlíte kam? Sehnat kvalitní bydlení v Plzni nebylo nikdy snazší.

Etnické vzory

Etnické či jihoamerické motivy nabízejí hlavně zemité odstíny, ale patří sem i vzory zvířecích a hadích kůží, peří nebo lurexové efekty. Volba těchto vzorů může domov zpestřit kouzlem dalekých exotických zemí. Může rozbít nudné a nevýrazné interiéry a vtisknout mísu netradiční ráz.

262inka fig-1299248241daybe wih fur throw eclectic pillows and shelves above house beautiful commune designimages 

Využití dřevin světlých odstínů

Lehké, svěží, medové dřevodekory v tomto roce jasně vedou. Nevýrazné zbarvení světlých dřevin působí v interiéru čistě a nenásilně. Jemná kresba podtrhuje celkový přirozený vzhled dřevin a tím akcentuje jejich přírodní krásu. Na pohled hedvábný povrch je ochráněn pouze vosky či bezbarvými laky, což vyhovuje ekologickým požadavkům současné doby. Také z praktické stránky jsou světlé dřeviny lepší.

modern-warm-wooden-chalet-living-room-interior-design-with-recessed-ceiling-light-decor-ideasRuang-Makan-Minimalis

Lighter-Coloured-Woods-

TEXT: Pavel Kořán, redakce OH
FOTO: Pinterest