Napište, co hledáte

Bílé loftové bydlení v srdci New Yorku

Share

tribeca-loft 01Ocelové rámy, dřevěné podlahy, masivní prosklené stěny, bílá barva zdí a černá kuchyně jsou symboly a důkazy, že sny se mohou splnit. Loft nacházející se na Manhattannu, přesněji řečeno ve čtvrti Tribeca má přes 550 čtverečních metrů, a s 3,6 metrů vysokými stropy, poskytuje veškerý komfort, který si jen člověk může v městské zástavbě přát.

Strategií návrhu bylo, poskytnout obyvatelům funkčně rozdělený prostor, s minimálním zásahem do stávající struktury a maximálním vnímáním celkového objemu. Tomu napomohly posuvné panely a textilní kazety členící prostor na samostatné místnosti.

Z původního průmyslového objektu vznikl příjemný byt s čtyřmi ložnicemi, třemi koupelnami, kuchyní a jídelnou, obývacím pokojem a pracovnou. Loft je ze tří stran prořezán panoramatickými okny, s výjimkou východních obvodových stěn. Celému prostoru pak dodávají potřebné přirozené osvětlení a pocit volného prostoru.

V tomto loftě se skutečně neplýtvá místem, vše je navrženo s rozmyslem a nikoliv samoúčelně. Prostor přesně kopíruje potřeby obyvatel a lze jej snadno modifikovat pro účely jiné.

Za pozornost stojí kombinace původních a moderních materiálů. Tedy především původního neomítaného zdiva a ocelových konstrukcí a nově vložených betonových a skleněných panelů. Materiálová koláž je viditelná především zevnitř při důkladném pozorování. V celku však tvoří kompaktní prostor bez větších výstředností.

(Zdroj: Fearon Hay Architects)