Napište, co hledáte

BOMMA – oprášená kvalita českého skla

Share

03 DOTS OLGOJCHORCHOJ f Kristina Hrabetova4tObchodní známka BOMMA je novou značkou reprezentující vysoce kvalitní výrobky z pravého českého křišťálu. Navazuje tak na bohatou tradici výroby křišťálu v Čechách. V červnu 2012 byla firmou Bohemia Machine otevřena nová továrna ve Světlé nad Sázavou, kolébce této výroby v České republice.

Firma se specializuje na výrobu křišťálových výrobků v kombinaci náročného ručního a unikátního mechanického tvarování, dále zušlechtěného nejmodernějším robotickým broušením. BOMMA prezentuje své designové výrobky z dílen předních českých a zahraničních výtvarníků. Nosným krédem všech kolekcí je individuální přístup ke tvarům a dekorům.

Kolekce zahrnující nápojové a dárkové křišťálové sklo jsou navržené v současném stylu, ale svým moderním duchem jsou zcela odlišné, přesto však v souladu s nejnovějšími módními trendy v oboru luxusního křišťálového stolního a interiérového skla.  

BOMMA logoSpolečnost BOMMA pro rok 2013 uvedla velmi povedený sortiment křišťálových výrobků na míru šitý zájmu klientů o nadměrné křišťálové předměty, v kterých se nejlépe projevila vysoká kvalita a čirost křišťálového skla. Vázy, mísy a nástolce ze serie SOLID od Studia Olgoj Chorchoj, následované lampamy z dílny Body Horáka, nebo originálním způsobem tvarované servírovací předměty BUBBLE navrhnuté Studiem Ronyho Plesla. Společným jmenovatelem těchto novinek je apel na čistotu křišťálové skloviny na velkých plochách doplněných hlubokými vybroušenými řezy.

Z portfólia designérů spolupracujících s BOMMA bychom určitě měli zmínit ještě třeba Františka Víznera, Vrastislava Šotolu, Jiřího Pelcla, Maxima Velčovského či Máriu Hostinou a řadu dalších, kteří navrhli pro tuto českou značku originální sérii produktů. Ostatně podívejte se sami.  

(Zdroj: bomma.cz)