Napište, co hledáte

Nejslavnější operní domy září v lustrech českých designérů Jana Plecháče a Henryho Wielguse

Share

titulkaJan Plecháč a Henry Wielgus se setkali během studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, a dá se říci, že právě zde začala jejich první spolupráce. I když se už v roce 2010 účastnili výstavy Desingnbloku, za svůj start ke světovým zakázkám považují výstavu SaloneSatellite 2011 v italském Miláně. V severoitalské metropoli Jan Plecháč prezentoval svou diplomovou práci, díky které se na něj zaměřila pozornost světových výrobců a díky které mu byl udělen titul Objev roku i ocenění Elle Décor International Award. Poté se strhla mediální vlna, která zahrnovala známé časopisy o designu z celého světa.

07V roce 2012 Jan Plecháč a Henry Wielgus založili studio Jan Plecháč a Henry Wielgus, jehož práce přesahuje BARIÉRY mezi uměním, architekturou a designem. V současné době je studio Jan Plecháč a Henry Wielgus zařazeno do skupiny mezinárodně proslulých galerií a značek, jako Rossana Orlandi, Cappellini nebo Gispen.

Kolekce lustrů Neverending Glory

V “Neverending Glory” se střetává rozmanitost křišťálových lustrů s jednoduchým obrysem rotujícího tvaru, který symbolicky vytváří nikdy nekončící dojem. Tento design oživuje staleté renomé českého křišťálu podobně jako umění českých sklářů, kteří používají tradiční metody foukání skla do formy.

Proto se v kolekci transparentně odráží nostalgické emoce a opulentní svíčky zcela novým způsobem symbolizují primární okamžiky uznání a slávy. V jednotlivých siluetách série “Neverending Glory” je možné rozpoznat ikonické lustry z pěti nejvýznamnějších světových koncertních sálů a divadel, mezi nimi La Scala v Miláně, Palais Garnier v Paříži, Metropolitní opera v New Yorku, Bolshoi divadlo v Moskvě, ale také České Stavovské divadlo v Praze.

Tato kolekce byla minulý týden k vidění na Designbloku13, kde si ji návštěvníci mohly prohlédnout spolu s dalšími zajímavými návrhy českých i zahraničních návrhářů a umělců. 

(Zdroj: janandhenry.com, Foto: Kristýna Hrabětová)