Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Casa Narigua – Mexiko

Share

02Baja California je jeden z členských států federativní republiky Mexiko. Západní pobřeží mu omývá Tichý oceán, na severu sousedí s americkým státem Kalifornie, na východě se Sonorou a Arizonou. Přírodní podmínky tohoto státu sdružují širokou škálu typů krajiny – od pohoří, pláží, lesů až po poušť.

Narigua House v městečku El Jonuco se nachází právě v tomto státě, nedaleko prvního národního parku Mexika, Sierra de San Pedro Mártir. Z jeho místa je nádherný výhled do okolní krajiny, s kterou se místní obyvatelé, oproti zbytku Mexika, snaží žít v rovnováze.

Dům je zasazen do svažitého terénu, a každá jeho část odráží okolní úroveň a podmínky. Jeho dispozice je sama o sobě vcelku jednoduchá. Budova je rozdělena do třech různých objektů, kde je v první z nich garáž a skladovací prostory. Vstupní hala, ložnice a schodiště vedoucí do nižších pater se nachází v druhém objektu, zatímco v třetím objektu je kuchyň a obývací pokoj.

Nejnižší úroveň objektu slouží jako prostor určený hostům a je zde umístěno technické zázemí objektu.

Obyvatelé pocítí jedinečný dojem ochrany od skoro dotýkajícího se pohoří a zároveň pocit svobody s výhledem nad rozprostírající se údolí a okolní faunu.

[widgetkit id=668]

TEXT: redakce Own Home
ZDROJ a FOTO: David Pedroza

 

Další článek

Čtěte dále