Napište, co hledáte

Džínová retro lednice od Smeg

Share

Smeg-Fab28-Denim-4Je nesporné, že správná volba materiálu má významnou pozici na seznamu priorit, pokud se jedná o design výrobku. Na trh přichází mnoho nových a inovativních materiálů, takže výrobci si mají z čeho vybírat. Zatímco mnozí hledají materiály s novými nebo vylepšenými vlastnostmi, jsou i tací, kteří dávají přednost pohledu do minulosti pro jejich materiálová řešení. Italská firma Smeg vtělila svůj nejnovější spotřebič do své oblíbené retro FAB chladničky.

Smeg, v bizarní spolupráci s módním prodejcem Italia Independent, uvedl limitovanou edici FAB28 džínové ledničky na Salone del Mobile v Miláně. FAB28 z džínoviny, která je dostupná pouze v omezené sérii 500, je ztělesněním ležérního stylu, který slučuje a reinterpretuje dvě klasické designérské ikony. S jehlou a nití se Smegu podařilo sešít srdce a duši v italském stylu s téměř chirurgickou přesností.

Ale je džínovina opravdu ideálním materiálem k pokrytí lednice? Podle společnosti SMEG proto, aby bylo možné používat tento materiál v domácnostech, je nutné jej ošetřit plazmou, nano-technologií, která ochrání povrch ledničky od stříkající vody, oleje, mléka a ovocné šťávy. Tak co si o tom myslíte? Pořídili byste si ji?  

(redakce Own Home; foto: Smeg)