Napište, co hledáte

Eklektický loft v Budapešti

Share

07Tento projekt navržený v duchu industriální architektury zařízen eklektickým vybavením nalezneme v srdci maďarské Budapeště. Za jeho realizací stojí budapešťský investor Shay Sabag, jehož hlavní činností je investování do rizikového kapitálu a do zajímavých startupů. 

Byt nacházející se ve třetím patře čtyřpodlažní budovy, zabírá kolem 200 metrů čtverečních a díky svému umístění nabízí jedinečný výhled na centrum města a Dunaj. V objektu má majitel spolu s loftem k dispozici 24 hodinovou vrátnici, posilovnu, bazén s vířivkou a podzemní garáže. K dispozici jsou 4 pokoje s integrovaným zařízením pro iPhone a projektor.

Už z fotografií je patrné, že celý interiér se nese v duchu eklektického stylu, vybaven různorodým leč velmi dobře vybraným nábytkem. I přes velmi drahé vybavení si loft uchovává industriální eleganci a nevzbuzuje v člověku pocit chladného neútulného prostředí.

Většina stěn loftu je z obnaženého zdiva opatřeného impregnací nebo z pohledového betonu. K tomu jsou vhodně zvoleny krytiny podlah převážně z masivních dubových a bukových prken, nebo velkoformátové dlažba, popřípadě cementová stěrka.   

TEXT: Milan J.
FOTO: homedesign.com
ZDROJ: architectism.com