Napište, co hledáte

Hamerské terasy

Share

01Popis projektu

V červnu 2012 zahájila developerská společnost Czech Project Company s.r.o. výstavbu bytového domu v Praze 10 – Záběhlicích, v ulici Ryšánkova, a sice pod názvem Hamerské terasy.

Jedná se o novostavbu komornějšího projektu z dílny projekčního ateliéru ing. arch. Alexandra Holuba, umístěný v jižním svahu na konci klidné slepé ulice. Generálním dodavatelem stavby je stavební společnost Nový domov Praha s.r.o., přičemž hlavním dodavatelem železobetonové monolitické konstrukce domu je společnost PP 53 a.s. (bývalý Průmstav).

Celkově se jedná o šestipodlažní budovu, která je tvořena pouze 15-ti bytovými jednotkami se základní dispozicí od 1+kk po 3+1, vč. možnosti realizace až 4+kk ve vybraných bytech.

Tato zajímavě a moderně pojatá základní hmota domu je rozdělena na podzemní část zapuštěnou částečně do terénního zlomu, kde se nacházejí garážová stání a sklepní prostory, a nadzemní část o pěti nadzemních podlažích, kde jsou situovány bytové jednotky. Obě části propojuje komunikační jádro tubusem schodiště a výtahu. Podzemní část, která je částečně zapuštěna do okolního terénu, tvoří pro celý objekt jakýsi podstavec, ze kterého bytový dům na pilířích vyrůstá.

Nadzemní část je materiálem fasád rozdělena na vnitřní jádro vlastního objektu, na které jsou navlečeny různě velké a tvarově diferencované mnohoúhelníkové prstence fasádní slupky jednotlivých podlaží s občasnými prolisy, kde je tzv. obnažena ona fasáda vnitřního jádra.

Celkově je tvar domu navržen jako kaskádovitě ustupující. Všechna nadzemní podlaží mají vždy ustoupenou jižní, převážně prosklenou fasádu, kde vznikají téměř pro každou bytovou jednotku vlastní prostorné terasy s krásným výhledem do zeleně v oblasti Hamerského rybníka.

Stavba domu je umístěna jako poslední budova na východním konci slepé ulice Ryšánkova ve velmi klidném prostředí vhodném zejména pro rodiny s dětmi či pro zájemce, kteří touží po klidné lokalitě, bez hluku projíždějících automobilů či autobusů.

Stránky developera

Stránky projektu

Ceník

Czech Project Company s.r.o.Hamerské terasyzde