Napište, co hledáte

iRobot baví uklízet. Co děláte rádi vy?

iRobot baví uklízet. Co děláte rádi vy?

Share

Proč si pořídit domů robotického pomocníka? Opravdu roboti dovedou uklízet za nás? Zvládne ovládání každý? Na to vám odpovíme v následujícím textu. Začneme od začátku, jak domácí roboti vlastně vznikli…

iRobot® je americká společnost, jež celý segment robotických vysavačů a mopů vymyslela. Na začátku, v roce 1990, to byl jen výzkum a profesionální roboti. Ti byli pro práce, které nemohl dělat člověk kvůli fyzickým možnostem či bezpečnosti. Roboti od iRobot se dostali do extrémních podmořských hlubin, pomáhali ve vesmíru s mimozemským výzkumem, zneškodňovali výbušniny ve válečných konfliktech a v neposlední řadě je můžeme vídat při záchranných operacích. Z nejzásadnějších momentů lze jmenovat prohledávání trosek Světového obchodního centra 11. září 2001 nebo práce po jaderné havárii ve Fukušimě v roce 2011.

V roce 2000 padlo zásadní rozhodnutí, přenést zkušenosti z vývoje a provozu robotů z nepředstavitelných podmínek na planetě (i mimo ni) přímo do domácností. Cílem iRobotu je dělat lidem život kvalitnější a poskytnout jim více volného času na rodinu a zájmy. V roce 2002 vyrazil do boje s nečistotami 1. robotický vysavač iRobot Roomba®. Od té doby každý rok přichází novinky a inovace, jež posouvají schopnosti pomáhat lidem na vyšší úroveň.

Představujeme vám náš tip na nejlepší robotický vysavač v poměru kvalita, funkce, cena a výkon. Je to iRobot Roomba i7. Vysavač dokonale uklidí neomezeně velké prostory. Vysaje srst po zvířecích miláčcích, bude uklízet každý den, a to třeba i jen když nikdo není doma. O Roombě nebudete často ani vědět, jen si budete každý den užívat čistou a vysátou domácnost. Roomba se postará o všechny druhy podlah, nikdy nespadne ze schodů a vždy vás o všem informuje skrze mobilní aplikaci nebo vám to sama česky řekne. Robot má na sobě tlačítka, tudíž ji dokáže ovládat každý člověk. Roomba® se sama vrací do stanice dobít a neustále čeká připravená na váš povel, či naplánovaný termín, k začátku vysávání.

V čem se liší model i7 a i7+? Verze robotického vysavače iRobot Roomba i7+ má na rozdíl od modelu bez „+“ čisticí a nabíjecí stanici CleanBase. V té se Roomba dobíjí a vyčkává plně nabitá.  Zásadní rozdíl je ve schopnosti automatického vysypávání. Ve stanici je vložen papírový sáček, podobný jako znáte z klasických vysavačů. Do něj se vejdou (dle četnosti uklízení a velikosti domácnosti) sebrané nečistoty za cca 2-3 měsíce. Stačí tedy průměrně 6x ročně ve stanici vyměnit sáček a jinak vás nečistoty nemusí zajímat. Sáček má speciální uzávěr, který se při vyjmutí automaticky uzavře a vy nečistoty při výměně sáčku ani nevidíte.

Chytrý telefon a aplikace iRobot HOME není nutností, ale až s ní využijete roboty naplno. Nová platforma iRobot Genius™ Home Intelligence ukazuje budoucnost mobilních aplikací a soužití s domácími roboty. Pamatuje si vaše požadavky, učí se vaši jedinečnou domácnost i běžné rutiny. Díky tomu dokáže sama navrhovat vhodné časy úklidů, uklízet, když nejste doma, navrhovat konkrétní oblasti (např. po večeři kolem jídelního stolu) či místa, kterým se vyhnout. Alergici ocení tipy v době alergií, či línání zvířecích miláčků. Váš robot se s vámi učí žít a být konkrétně pro vás tím nejlepším pomocníkem.

Další výjimečnou funkcí vysavačů a mopů iRobot je Imprint Link. Díky této funkci robotické vysavače Roomba a mopy Braava jet® m6 spolu komunikují. Předávají si veškeré potřebné informace k úklidu, a spolupracují na dokonalém vyčištění podlah. Lidskou pomoc nepotřebují. Nikdy se nestane, že by mop Braava jet vyrazil na nevysátou podlahu s kousky nečistot. A nestane se ani, že by mezi vysáváním a vytíráním byla zbytečná proluka. Úklid je maximálně efektivní ve všech ohledech. Funkci Imprint Link mají robotické vysavače Roomba od série 900a výš.

Kombinace robotického vysavače Roomba a mopu Braava se postará o komplexně vyčištěné podlahy, ze kterých „můžete jíst“. Oproti vysavačům 2v1 je čistota na vyšší úrovni. Oboje má své místo, i iRobot nabízí Combo 2v1. Ale tam, kde chcete dokonalou čistotu, je správné sáhnout po efektivnějším řešení 2 strojů.

Roomba® i7 a i7+ jsou roboti, jež patří mezi nejkvalitnější a nejméně reklamované výrobky na trhu. iRobot poskytuje pozáruční servis a díly dodává i po ukončení výroby modelu. Koupí tohoto robota si usnadníte život na mnoho let a pravděpodobně budete v budoucnu měnit z důvodu modernizace a nikoli kvůli potřebě nového stroje. A skoro jistě to bude další iRobot!

Více informací na webu iRobot.cz, FB a Instagramu