Napište, co hledáte

Letní dům – MW Works Architecture+Design

Share

MW Works ArchitectureDesign 01V roce 2007, kdy Steve Mongillo a Eric Walter založili v Seattlu studio MW Works Architecture + Design, neměli tušení, že se ekonomika ocitne v hluboké recesi. I přes nepříznivé okolnosti, se mladému studiu podařilo zakořenit. “Donutilo nás to být štíhlými a flexibilními,” říká Mongillo. “A to bez ohledu na rozsah projektů. Všechny musely být zajímavé.”

Oba muži se setkali při práci Seattlu, velkých městských projektů u firmy Bohlin Cywiński Jackson. Oba sbližovalo sdílení modernistické senzibility, jednoduchost tvarů a využití přírodních materiálů. “Spolu se srozumitelností, si myslíme, že design by měl mít nečekané okamžiky,” vysvětluje Walter. Dalším charakteristickým znakem dua architektů je zvýraznění “řemeslných prvků stavebních detailů“, jako je beton a černá ocel.

O projektu:
Uhnízděný na zalesněném svahu podél východního okraje Case Inlet, s výhledem na Olympic Mountains a Puget Sound, stojí letní dům. Cedrem obložené křídlo ložnice, navazuje na betonovou konzoli zastřešující obytný prostor. Masivní dřevěná podlaha přechází z kuchyňského prostoru do volného prostranství louky na jihu od domu. Oddělena pouze velkými, posuvnými, skleněnými dveřmi umocňuje pocit interiéru umístěného přímo venku. Široká plochá střecha se vznáší vysoko nad obytnými prostory, vytváří dojem, že člověk sedí venku mezi stromy. Menší, promyšleně umístěné otvory definují vnější objem ložnice, a spolu s jedním velkým otvorem, který patří ke koupelně, umožňuje majitelům rituální koupání jako v lese.

TEXT: redakce Own Home (překlad)
FOTO: Jeremy Bittermann 
ZDROJ: Architectural Digest, MW Works Architecture + Design