Napište, co hledáte

Luxusní podkrovní byt v duchu loftového bydlení

Share

10Ještě před 20 lety by na dotaz „Co je loftové bydlení?“, uměl správně reagovat málokdo. Nyní se tento typ bytů těší velké oblibě zejména u mladých lidí, a to především u nezadaných pánů ve věku do pětatřiceti let. Zákony trhu jsou neúprosné, každý ví, že s poptávkou roste i cena. Proto tento druh, kdysi levného alternativního bydlení pro bohémské umělce, je dnes to nejdražší bydlení pro pár vyvolených.

My vám dnes ukážeme, jak se před lety s tímto projektem poprali čeští architekti ze studia Donlič s.r.o.

Prostor je řešen jako otevřená místnost s vysokým stropem, do níž je včleněno patro s dvěma ložnicemi se samostatnými koupelnami a šatnami. Po celé jedné straně jsou obytné prostory lemovány velkorysou terasou. Hlavní část loftu spojuje funkci obytné místnosti a kuchyně se samostatným ostrůvkem. Byt má 3 ložnice, samostatnou pracovnu, 3 koupelny a jídelnu, obývací pokoj a kuchyni spojenou v jednu místnost. Dostatečným množstvím zabudovaných úložných prostor disponují 3 samostatné šatny.

Pro relaxaci a odpočinek nebo pro rooftop party jsou určené 2 terasy, kde u jedné z nich je dech beroucí výhled pražské střechy starého města, Petřín nebo Pražský hrad. Tato realizace si vyžádala velmi promyšlený a citlivý přístup, aby dokázala splnit všechny funkce bytu a přitom působila velkoryse.

(Zdroj: donlic.cz)