Napište, co hledáte

Nejlepší povlečení na zimu? Vsaďte na flanel

Nejlepší povlečení na zimu? Vsaďte na flanel

Share

Ne nadarmo je v zimním období flanel jedním z nejoblíbenějších materiálů! Kostkované košile, pohodlné pyžamo, hřejivé povlečení. Víte, proč je právě tento materiál synonymem pro pohodlí a v čem vyniká nad syntetikou?

Flanelové povlečení k zimním měsícům tradičně patří. Pokud se vyznačuje i stylovým svátečním vzorem, pak dotáhne útulnou atmosféru domova přímo k dokonalosti. „Pokud se rozhodnete zakoupit ložní povlečení, pak materiál by měl být tím nejdůležitějším kritériem,“ upozorňuje Martina Matějovská, obchodní ředitelka společnosti Matějovský. Flanel premium ze 100% bavlny, tkaný v hustém počtu nití v keprové vazbě, se vyznačuje mimořádnou hebkostí a vysokou hřejivostí. Zároveň je prodyšný a dobře absorbuje vlhkost. Pokud budete o povlečení správně pečovat, vydrží vám jako nové i více než 10 let.

Zaostřeno na mikro

Naopak povlečení z umělého materiálu, jako je mikrovlákno nebo mikroplyš, nemá tak dobrou schopnost absorpce vlhkosti. Pokožce, která je v bezprostředním kontaktu s umělou tkaninou, není umožněno dostatečně dýchat, veškerá vlhkost pak zůstává na povrchu a látka je studená a lepivá. „Povlečení z umělých materiálů nevyrábíme, nepovažujeme je ze zdravotního hlediska a z hlediska kvality výrobku za vhodné,“ vysvětluje Matějovská.

Ladovská zima

Jak jinak prožít vánoční svátky, než obklopeni českou klasikou? Půvabné obrázky Josefa Lady v mnohých z nás probouzejí vzpomínky na bezstarostné dětství, zasníme se při pomyšlení na zimy plné sněhu. Vykouzlete takovou kouzelnou atmosféru plnou české poetiky i u vánočního stromku s kolekcí povlečení Josef Lada.

www.matejovsky-povleceni.cz