kryptowährung wallet sicherheit beste kryptowährung handelsplattform kryptowährungen kurse realtime coin anzahl mit euro kryptowährungen kaufen
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Ovládejte domácnost ze SMARTPHONU nebo TABLETU!

Share

obr telefon obyvákŘídicí jednotka pro chytré domy „Smart Manager“ slaví obrovský úspěch – za necelý rok si ji pořídilo více než 1600 zákazníků. Instaluje se dnes prakticky do každého domu vybaveného elektroinstalací xComfort pro bezdrátové ovládání „čehokoli“ z chytrých telefonů, tabletů nebo Smart TV. V domě anebo i vzdáleně mimo dům lze ovládat žaluzie, pro jednotlivé místnosti nastavit požadované teploty a časy vytápění/chlazení, IP kamerou sledovat dění v domě, monitorovat spotřebu energií a využít řadu dalších bezpečnostních a komfortních funkcí.

Tohoto komfortu lze dosáhnout výhradně s bezdrátovou elektroinstalací EATON xComfort. K ovládaným prvkům se nainstalují RF aktory, které se všemi senzory (vypínače, termostaty) komunikují bezdrátově – nejsou nutná kabelová propojení! Pokud je třeba, aktory na základě zjištěných kvalit signálu, informaci předávají dál na větší vzdálenosti a překážku, jako je např. nerezová lednice či železobeton, snadno obejdou (routing RF signálu „vzduchem“). Proto se bezdrátová elektroinstalace používá nejen v novostavbách, ale hlavně ve stávajících objektech pro modernizaci bydlení. Instalace RF prvků je zde velmi rychlá a obejde se bez sekání, prachu a špíny při ukládání nových kabelových rozvodů.

RF xComfort najde využití také v komerčních a menších administrativních budovách, penzionech nebo hotelích pro řízení osvětlení, zastínění budov s časovým nebo astro řízením, příp. řízením dle venkovních parametrů (teplota, intenzita, déšť, vítr). Zajistí zde rovněž zónovou regulaci vytápění a chlazení, energy management s přehledem aktuální spotřeby energií – elektro, plyn, voda. V těchto rozsáhlých objektech se pro komunikaci mezi patry využívají RF ECI-LAN jednotky s ethernetovou komunikací, které umožní komunikaci po datovém LAN kabelu. Ovládání s vizualizací provozních stavů může být z PC, Smart TV, smartphonu či tabletu. Systém umožňuje rovněž integraci audio/video funkcí, jako je např. systém Control4.

obr SM telefon rukaRF Smart Manager xComfort
Nová řídicí jednotka pro smartphony a tablety

RF Smart Manager (CHCA-00/01) je novým srdcem bezdrátové elektroinstalace xComfort. Jednotka nabízí komfortní a logické řízení domu, stejně jako Room Manager nebo Home Manager. Do internetu se připojuje prostřednictvím WiFi routeru s TCP/IP komunikací. Jelikož jednotka využívá DHCP IP adresu, připojení do sítě je velmi snadné a zvládne jej každý elektrikář. Na 1 rok je zdarma poskytováno připojení jednotky na Eaton server – v tomto případě uživatel nemusí zřizovat placenou veřejnou IP adresu. Server ověřuje přístupy jednotlivých uživatelů a případnou aktualizaci software Smart Manageru.

Smart Manager zprostředkovává propojení domácnosti s chytrým telefonem, přičemž každý uživatel může mít jiné možnosti ovládání. Kromě ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů zde zajišťuje zónové řízení vytápění / chlazení libovolného počtu místností. Až 12 okruhů podlahového vytápění reguluje pomocí RF multiaktoru, radiátory plynule řídí RF bezdrátovými hlavicemi. Umožňuje vyhodnocení spotřeby energií (elektro, plyn, voda), logické řízení domácnosti s časovými a jinými komfortními funkcemi. Je vybaven SMS a e-mailovou komunikací, software umožňuje integraci IP kamer, nabízí uživatelskou parametrizaci scén, časovačů, teplot a další funkce pro řízení chytrého domu.

SM pristup

Ovládání je možné v domě i mimo dům!

Pokud jste v dosahu domácího routeru/modemu a jste k němu přes WiFi připojeni libovolným smartphonem nebo tabletem, Smart Manager vás lokalizuje a umožní lokální připojení. V tomto případě nepotřebujete připojení do internetu. Pro vzdálené ovládání je připojení k internetu již nezbytné. Takto máte celý dům vždy pod kontrolou!

Smart Manager komunikuje bezdrátově až s 99 RF prvky v přímém dosahu nebo i přes routing. Pokud je třeba řešit rozsáhlejší instalace s více bezdrátovými prvky, s ethernetovou komunikací to není žádný problém. Do LAN routeru se připojí RF ECI-LAN komunikační interface, které rozšíří komunikaci každý o 99 RF zařízení. Takto lze instalovat až 255 ECI-LAN jednotek, běžná instalace však využívá 2-3 ECI-LAN jednotky.

Zákaznická aplikace pro řízení domu včetně regulace vytápění/chlazení běží na velmi kvalitním hardwaru s OS Linux a velmi nízkou spotřebou do 2 W. Uživatelé ocení možnost vzdálené konfigurace aplikace přes webový prohlížeč, stejně jako upgrade firmware zařízení. Pokud dojde k výpadku internetového připojení, řízení domu není nijak zvlášť ohroženo. Jediné co nefunguje, je vzdálené ovládání – regulace vytápění a ostatní řízení je však plně funkční.

Aplikace Android a Apple pro váš telefon či tablet

Aplikace pro ovládání chytrého domu je ke stažení zdarma z marketu mobilních aplikací ve dvou verzích a to pro iOS Apple a OS Android. Poskytuje všechny potřebné funkce pro ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů, nastavení teplot a časů pro vytápění včetně vzdáleného dohledu nad domem. Ještě než si pořídíte RF instalaci, aplikaci si můžete otestovat v demoverzi a seznámit se s jejími možnostmi, případně od nás získat přístup do vzorové instalace!

Pro všechny zařízení s jiným operačním systémem – nejčastěji Smart TV, PC s Windows se ke Smart Manageru připojíte přes internetový prohlížeč. Aplikace má velmi hezkou grafiku, umožní kromě ovládání také vizualizaci stavů a zobrazuje všechny požadované analogové hodnoty (teploty, intenzity, vlhkosti, spotřeby …). Tyto údaje mohou být také přehledně zobrazeny v grafech (historie hodnot tento nebo minulý – den, týden, měsíc a rok).

Snadné ovládání a zobrazení stavů díky aplikaci EATON xComfort

Topení 5 roletyobrázek

010302

Více informací o chytré elektroinstalaci na www.xcomfort.cz.
Eaton Elektrotechnika s.r.o.,
Komárovská 2406, 193 00 Praha 9.
Ing. Jaromír Pávek,
tel: 724 281 319,
e:mail: JaromirPavek@Eaton.com