Napište, co hledáte

Ovládejte domácnost ze SMARTPHONU nebo TABLETU!

Share

obr telefon obyvákŘídicí jednotka pro chytré domy „Smart Manager“ slaví obrovský úspěch – za necelý rok si ji pořídilo více než 1600 zákazníků. Instaluje se dnes prakticky do každého domu vybaveného elektroinstalací xComfort pro bezdrátové ovládání „čehokoli“ z chytrých telefonů, tabletů nebo Smart TV. V domě anebo i vzdáleně mimo dům lze ovládat žaluzie, pro jednotlivé místnosti nastavit požadované teploty a časy vytápění/chlazení, IP kamerou sledovat dění v domě, monitorovat spotřebu energií a využít řadu dalších bezpečnostních a komfortních funkcí.

Tohoto komfortu lze dosáhnout výhradně s bezdrátovou elektroinstalací EATON xComfort. K ovládaným prvkům se nainstalují RF aktory, které se všemi senzory (vypínače, termostaty) komunikují bezdrátově – nejsou nutná kabelová propojení! Pokud je třeba, aktory na základě zjištěných kvalit signálu, informaci předávají dál na větší vzdálenosti a překážku, jako je např. nerezová lednice či železobeton, snadno obejdou (routing RF signálu „vzduchem“). Proto se bezdrátová elektroinstalace používá nejen v novostavbách, ale hlavně ve stávajících objektech pro modernizaci bydlení. Instalace RF prvků je zde velmi rychlá a obejde se bez sekání, prachu a špíny při ukládání nových kabelových rozvodů.

RF xComfort najde využití také v komerčních a menších administrativních budovách, penzionech nebo hotelích pro řízení osvětlení, zastínění budov s časovým nebo astro řízením, příp. řízením dle venkovních parametrů (teplota, intenzita, déšť, vítr). Zajistí zde rovněž zónovou regulaci vytápění a chlazení, energy management s přehledem aktuální spotřeby energií – elektro, plyn, voda. V těchto rozsáhlých objektech se pro komunikaci mezi patry využívají RF ECI-LAN jednotky s ethernetovou komunikací, které umožní komunikaci po datovém LAN kabelu. Ovládání s vizualizací provozních stavů může být z PC, Smart TV, smartphonu či tabletu. Systém umožňuje rovněž integraci audio/video funkcí, jako je např. systém Control4.

obr SM telefon rukaRF Smart Manager xComfort
Nová řídicí jednotka pro smartphony a tablety

RF Smart Manager (CHCA-00/01) je novým srdcem bezdrátové elektroinstalace xComfort. Jednotka nabízí komfortní a logické řízení domu, stejně jako Room Manager nebo Home Manager. Do internetu se připojuje prostřednictvím WiFi routeru s TCP/IP komunikací. Jelikož jednotka využívá DHCP IP adresu, připojení do sítě je velmi snadné a zvládne jej každý elektrikář. Na 1 rok je zdarma poskytováno připojení jednotky na Eaton server – v tomto případě uživatel nemusí zřizovat placenou veřejnou IP adresu. Server ověřuje přístupy jednotlivých uživatelů a případnou aktualizaci software Smart Manageru.

Smart Manager zprostředkovává propojení domácnosti s chytrým telefonem, přičemž každý uživatel může mít jiné možnosti ovládání. Kromě ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů zde zajišťuje zónové řízení vytápění / chlazení libovolného počtu místností. Až 12 okruhů podlahového vytápění reguluje pomocí RF multiaktoru, radiátory plynule řídí RF bezdrátovými hlavicemi. Umožňuje vyhodnocení spotřeby energií (elektro, plyn, voda), logické řízení domácnosti s časovými a jinými komfortními funkcemi. Je vybaven SMS a e-mailovou komunikací, software umožňuje integraci IP kamer, nabízí uživatelskou parametrizaci scén, časovačů, teplot a další funkce pro řízení chytrého domu.

SM pristup

Ovládání je možné v domě i mimo dům!

Pokud jste v dosahu domácího routeru/modemu a jste k němu přes WiFi připojeni libovolným smartphonem nebo tabletem, Smart Manager vás lokalizuje a umožní lokální připojení. V tomto případě nepotřebujete připojení do internetu. Pro vzdálené ovládání je připojení k internetu již nezbytné. Takto máte celý dům vždy pod kontrolou!

Smart Manager komunikuje bezdrátově až s 99 RF prvky v přímém dosahu nebo i přes routing. Pokud je třeba řešit rozsáhlejší instalace s více bezdrátovými prvky, s ethernetovou komunikací to není žádný problém. Do LAN routeru se připojí RF ECI-LAN komunikační interface, které rozšíří komunikaci každý o 99 RF zařízení. Takto lze instalovat až 255 ECI-LAN jednotek, běžná instalace však využívá 2-3 ECI-LAN jednotky.

Zákaznická aplikace pro řízení domu včetně regulace vytápění/chlazení běží na velmi kvalitním hardwaru s OS Linux a velmi nízkou spotřebou do 2 W. Uživatelé ocení možnost vzdálené konfigurace aplikace přes webový prohlížeč, stejně jako upgrade firmware zařízení. Pokud dojde k výpadku internetového připojení, řízení domu není nijak zvlášť ohroženo. Jediné co nefunguje, je vzdálené ovládání – regulace vytápění a ostatní řízení je však plně funkční.

Aplikace Android a Apple pro váš telefon či tablet

Aplikace pro ovládání chytrého domu je ke stažení zdarma z marketu mobilních aplikací ve dvou verzích a to pro iOS Apple a OS Android. Poskytuje všechny potřebné funkce pro ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů, nastavení teplot a časů pro vytápění včetně vzdáleného dohledu nad domem. Ještě než si pořídíte RF instalaci, aplikaci si můžete otestovat v demoverzi a seznámit se s jejími možnostmi, případně od nás získat přístup do vzorové instalace!

Pro všechny zařízení s jiným operačním systémem – nejčastěji Smart TV, PC s Windows se ke Smart Manageru připojíte přes internetový prohlížeč. Aplikace má velmi hezkou grafiku, umožní kromě ovládání také vizualizaci stavů a zobrazuje všechny požadované analogové hodnoty (teploty, intenzity, vlhkosti, spotřeby …). Tyto údaje mohou být také přehledně zobrazeny v grafech (historie hodnot tento nebo minulý – den, týden, měsíc a rok).

Snadné ovládání a zobrazení stavů díky aplikaci EATON xComfort

Topení 5 roletyobrázek

010302

Více informací o chytré elektroinstalaci na www.xcomfort.cz.
Eaton Elektrotechnika s.r.o.,
Komárovská 2406, 193 00 Praha 9.
Ing. Jaromír Pávek,
tel: 724 281 319,
e:mail: JaromirPavek@Eaton.com