Napište, co hledáte

SMÍCHOV CITY

Share

03Popis projektu

REVITALIZACE SMÍCHOVSKÉHO NÁDRAŽÍ
Smíchov City je projekt komplexní revitalizace lokality smíchovského nákladového nádraží. Na ploše cca 210 000 m2 vyroste nové moderní kancelářské, obchodní a rezidenční centrum Smíchova. Ve střednědobém horizontu zde sklady a kolejiště ustoupí zcela nové multifunkční čtvrti s nově koncipovanými plochami zeleně a pěších tahů. Smíchov City tak znovu obnoví dříve přetrhané spojení mezi okolními zelenými kopci a údolními nábřežími řeky Vltavy.

KOMPLETNÍ MĚSTSKÁ INFRASTRUKTURA SMÍCHOV CITY
Lokalita Smíchova je již nyní známá svou výbornou dopravní dostupností. Pohodlí obyvatel a pracujících se ještě zvýší, jelikož součástí projektu Smíchov City je vytvoření nového dopravního uzlu mezi vlakovým a novým autobusovým nádražím, parkovištěm P+R, stanicí metra a tramvají. V lokalitě bude také vybudována plnohodnotná městská infrastruktura. Vznikne zde např. moderní budova nové školy. Srdcem území se stane moderní nákupní centrum, ležící na průsečíku všech pěších i dopravních vazeb v území.

URBANISTICKÝ CHARAKTER PROJEKTU
Urbanistická struktura projektu vychází z blokové zástavby, výškové hladiny a uličního rastru stávající zástavby. Podél nově založeného severojižního zeleného pěšího bulváru vznikne síť silnic se stromořadími a budou zde vystavěny moderní obytné budovy a prostory pro posezení s přáteli. Smíchov City se tak stane zcela originálním městským centrem Prahy 5 respektujícím své okolí a přitom vytvářející jedinečné nové prostředí pro život ve městě 21. století.

Stránky developera

Stránky projektu

Ceník

Sekyra Group, a.s.Smíchov Citypřipravuje se