Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Švédská elegance na 90 metrech čtverečních

Share

Alvhem 04Švédské interiéry jsou zařizovány v duchu čistých linií a volného prostoru. Hojně se využívá přírodních materiálů, kvalitních tkanin i moderních prvků. Není se čemu divit, vždyť zimy jsou ve skandinávských zemích vleklé a ponuré, proto se lidé snaží vnést do svých domovů co nejvíce světla a pocitu tepla.

Tento podkrovní byt se nachází švédském Göteborgu, na plochu má 90m2 (71m2 obytná plocha + 19m2 terasa) a představuje konstrukční i designovou kreativitu skandinávských architektů. Podkroví se může pochlubit impozantním 4,5 m vysokým stropem, moderní kachlovou koupelnou s prádelnou, krásným krbem, dvěma ložnicemi a bohémské zařízenými terasami plných květin. Podlahové vytápění prochází napříč celým bytem a nechává tak volné stěny bez radiátorů.

Srdcem bytu je obývací pokoj, rozdělen na jídelnu pro šest osob, salónek, čtenářský koutek a předsíň. Jedním z nejsilnějších rysů projektu je bezesporu moderně vybavená kuchyň, která se díky posuvným, skleněným dveřím, může stát v horkých měsících součástí terasy. Z této terasy se majitelé mohou těšit pohledem nejen na své kulinářské dovednosti, ale i na působivý výhled na město.

Okna ve dvou směrech, spolu s vysokými stropy a umístěním v podkroví, činí byt přirozeně světlý a vzdušný. Většina vikýřů směřuje na jih a umožňuje krásný výhled směrem do zámeckého parku Änggårdsbergen.

[widgetkit id=452]

(Zdroj: Alvhem)  

———————————————————————————————————————-

Další články

Předchozí článek
Další článek