Napište, co hledáte

Veletrh Stavíme, bydlíme v Jihlavě od 26. do 27. února

Share

02Chcete stavět nebo rekonstruovat? Na výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě zjistíte z čeho, s kým a za kolik. Rada odborníka je k nezaplacení a na výstavě ji dostanete zcela zdarma.

Ve středu 26. února a ve čtvrtek 27. února se již poosmé přemění Dům kultury v Jihlavě na Tolstého ulici ve velkolepé výstaviště. Sál, jednotlivá mezipatra, salonek a dokonce i vstupní prostory se do posledního metru zaplní expozicemi vystavovatelů z oboru stavebnictví. Výstavní doba je ve středu od 9 do 18 hodin a ve čtvrtek do 17 hodin. Vstup na výstavu je zdarma.

Proč by si měl člověk udělat čas a na výstavu STAVÍME, BYDLÍME zavítat? Na to jsme se zeptali manažerky výstavy Ing. Daniely Nevtípilové.

Každý, kdo se rozhodne stavět dům nebo se pouští do rekonstrukce stávajícího bydlení, má prakticky tři možnosti, kde čerpat informace. Tou první jsou více či méně specializované obchody, kde se však člověk musí spolehnout na svou vlastní iniciativu, protože zasvěceného a ochotného prodavače potká člověk opravdu jen zřídka. Druhou možností je odborná literatura a internet. Ty už podrobné informace poskytují, ale vyznat se v nich bez možnosti konzultace je často nad lidské síly. Třetí, ale podle mého soudu nejschůdnější cesta je vyhledat pomoc odborníka, která však často není zadarmo. My ale takovou možnost na výstavě poskytujeme. Nabízíme konzultace s odborníky hned 60 firem, které se v oblasti stavebnictví a bydlení pohybují. Proto i v době vyspělých komunikačních technologií zůstává návštěva výstav i nadále tak oblíbená.

01

Jednou ze základních otázek, které stavebník musí řešit, je správná volba vytápění. Návštěvníci se mohou nechat informovat o výhodách solárních systémů pro ohřev vody, bazénů a celých objektů. Dalším hitem současnosti jsou tepelná čerpadla, která splňují jak ekonomické , tak i ekologické požadavky, o čemž vás přesvědčí hned pět firem. Ve středu od 15 do 17 hodin a ve čtvrtek od 14 do 16 hodin zajistí jedna z přítomných firem v salonku přednášky na téma „Tepelná čerpadla v teorii a praxi“. Přednášející se budou zabývat i novinkami týkajícími se nových předpisů energetického hodnocení domů.

A co máte připraveno pro zlepšení interiéru?

Na podiu v hlavním sále bude po celou dobu výstavy k dispozici poradenské centrum malířských mistrů z profesní organizace Cechu malířů a lakýrníků ČR. Mistři zde budou nejen radit s malováním a výběrem nátěrových hmot, ale i prakticky ukazovat dekorační malby a tapety, které jsou opět v módě. Ukáží fládrování povrchů, což je vytváření imitace dřeva, nebo poradí, jak nátěrem zabránit plísni a chladu.

A co když vlastním starší dům?

Majitele starších domů ve většině případů trápí špatná izolace staveb. Rovnou šest firem vám názorně předvede, jak lze váš dům izolovat od vlhkosti pomocí různých metod od foukaných izolací až po ocelovou sanaci zdiva. Specializovaná firma vysvětlí možnost zateplení stávajících oken nebo nabídne renovaci dveří.

Co doporučujete těm, co se chystají stavět?

Po návštěvě výstavy budou mít větší přehled o kompletním sortimentu stavebnin. Mohou využít služby přítomného projektového poradce. Stavebníci rodinných domů si mohou vybírat z nabídky garážových vrat od přítomných pěti firem od nejlevnějších výklopných přes nejpoužívanější sekční až po luxusní hliníková rolovací vrata. Dále si zde mohu vybrat z nabídky oken, dveří, dřevěných podlah. Nutnou stavební položkou je i čistírna odpadních vod, kterou můžete vylepšit využitím bioenzymatických prostředků. To vše na výstavě najdete.

Budou na výstavě i jiné než stavební firmy?

Ano, zajímavá bude nabídka produktů pro pohodový spánek. Nebude chybět i nádobí a drobný prodej výrobků do domácnosti.

Chystáte pro návštěvníky nějaké překvapení?

Ano, každý návštěvník se může zúčastnit losování o pravý diamant. Na pozvánkách na výstavu, kterou dostanou obyvatelé celého jihlavského okresu před výstavou do svých schránek, je otištěn losovací kupón. Kupón bude k dispozici i na výstavě, stačí kupón vyplnit a vhodit do losovacího osudí. Třeba se právě na vás usměje štěstí a stanete se majiteli krásného diamantu.

04Proto si nezapomeňte udělat čas a navštivte výstavu STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě ve dnech 26. – 27. února.

Ing. Daniela Nevtípilová
manažerka veletrhů Omnis Olomouc, a.s.
Horní lán 1310/10a 779 00 Olomouc
T: 588 881 432,
M: 608 968 158,

e-mail: nevtipilova@omnis.cz
www.omnis.cz 

FOTO: ČTK
ZDROJ: Omnis