Napište, co hledáte

Dům v harmonii s přírodou – Malator

Share

Malator-House-in-Wales-1Moderní dům Malator postavený v Druidstone, by mohl zobrazovat budoucnost velšského bydlení “. Přesto, že je dokončen před více jak deseti lety, stále budí pozornost a zájem jako jeden z architektonických skvostů ve Walesu.

Díky kombinaci sympatického designu a bezkonkurenčního umístění na Pembrokeshire Coast, zvítězil dům u architektonické odborníka doktora Grega Stevensona:

“Jako někdo, kdo se živí restaurováním starých chalup a přednáší o historické architektuře, nečekal bych, že se mohu zamilovat do domu postaveného v roce 1998. Ale to se přesně stalo, když jsem navštívil Malator “.

Typičtí novináři, když popisují zajímavé domy, často nadužívají štítky jako “dech beroucí” a “ohromující”, ale tento dům si zaslouží nepochybně oba. Střecha porostlá trávníkem, ocelový komín a kukátko ve dveřích nevyhnutelně dává cestu k jeho místní přezdívce jako “Teletubby dům”.

“Je to ten druh domu, který poskytne přesně to, co od něj očekáváme, “říká Dr. Stevenson. “Dům je v harmonii s mořem a větrem zmítanými útesy, váš život je plný světla a plný neuvěřitelných pocitů svobody a prostoru. ” Základní konstrukce Malatoru je velmi jednoduchá. V podstatě je uvnitř jedna místnost, dělená do barevných zón, zatímco na vnější straně domu se konstrukce prolíná s okolní krajinou.

Jeho jednoduchá a organická forma se rozpouští do svahu a drží se v jednotě s okolní krajinou. Dobrá architektura by měla ovlivnit naše předsudky o bydlení, dokonce i měnit pohled na svět.

(Zdroj: ovrázky. http://inthralld.com)

Předchozí článek
Další článek