Napište, co hledáte

Kuchyně trvalé hodnoty již více než 30 let, aneb jak se vyvíjel český trh s kuchyněmi.

Share

Je tomu více než 30 let, kdy se Miloslav Sedlák rozhodl založit firmu, která by navrhovala a vyráběla nadčasové české kuchyně. Tato myšlenka se podařila zrealizovat v roce 1995, kdy otevřel první showroom společnosti SEDLÁK INTERIER v Praze na Vinohradech. V roce 1998 byl slavnostně otevřen nový showroom o rozloze 300 m2 vedle budovy bývalého Transgasu. Kromě kuchyní zde byl vystaven i další nábytek, převážně české výroby.


V roce 2000 přišel zásadní zlom ve fungování společnosti a namísto českých kuchyní se společnost rozhodla navázat kontakt s německými výrobci kuchyní a dalšími evropskými dodavateli designového nábytku. Proč se tak stalo vysvětluje majitel společnosti?
„Když zjistíte, jakou technologii výroby, nabídku materiálů i detailů zpracování má firma, která kuchyně vyrábí více než sto let, je jasné, že tyto technologie není možné nikdy dostihnout. Proto jsme se rozhodli, že se budeme věnovat prodeji precizního a kvalitního německého nábytku, který v Česku zatím nemá a pravděpodobně dlouho nebude mít konkurenci.“

Společnost SEDLÁK INTERIER nyní zastupuje na českém trhu čtyři výrobce německých kuchyní. Střední a vyšší segment reprezentují značky Beeck Küchen a Häcker Küchen. Segmentu prémiových kuchyní vévodí Eggersmann a Poggenpohl. Jedná se o německé luxusní značky s tradicí, které vyrábějí kuchyňský nábytek více než 100 let.

Společnost SEDLÁK INTERIER má v nabídce vysoce variabilní a výjimečné materiály kuchyní a designového nábytku. Za zmínku stojí kamenné kuchyňské ostrůvky společnosti eggersmann, které jsou dokonale obložené ze všech stran přírodním kamenem, jehož originalita a nadčasovost je zaručena tisíciletým vznikem. Dále to jsou frézované dýhy, které dodají prostoru sofistikovaný a exkluzivní design. Vyzařuje z nich extravagantní estetika s působivě stylovou a přímočarou kompozicí.


Ručně zpracované dýhy vždy dodají prostoru hřejivost a zároveň životaschopnost. Nadčasové produkty společnosti SEDLÁK INTERIER uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta. Precizní zpracování a nekonečné množství variací pro typové i atypické prostory se staly samozřejmostí. Každý sen o ideálním interiéru a krásném domovu se může stát skutečností. Za zmínku také stojí designový jídelní a sedací nábytek, který je vystavován po boku kuchyňských systémů. Společnost spolupracuje s německým výrobcem židlí a stolů KFF Design a ASCO, dále také s holandským výrobcem designového sedacího nábytku LEOLUX či italskou společností se zaměřením na řemeslně zpracovaný sedacího nábytku PRIANERA.


Leolux fotka novinka Salone del Mobile 2023 sedací souprava Naila
SEDLÁK INTERIER se nespecializuje pouze na kuchyně, ale také navrhuje a realizuje kompletní interiér bytů a rezidencí. Ve svém portfoliu má také obývací a šatní nábytek, který se vyrábí atypicky na přání klienta ve stejném designu jako kuchyň. Interiér pak působí elegantně a celistvě. Dále společnost spolupracuje již řadu let s německým výrobcem prémiových šatních systémů SCHMALENBACH DESIGN.


Pokud hledáte zkušené odborníky, kteří vám navrhnou vkusný a nadčasový interiér, který se ani po letech neokouká, pak můžete navštívit showroomy společnosti hned na několika adresách, a to jak v Praze tak v Dobřejovicích za Prahou. Jak říká Výkonný ředitel společnosti SEDLÁK INTERIER Jiří Lukášek: „Kvalita není jen o designu nebo samotném materiálu, ale o celkovém provedení s citem pro detail. Každý zákazník má jedinečný příběh, do kterého vstupujeme s respektem a pomáháme tak realizovat vize nového domova.“