Napište, co hledáte

Pokoj pro kluky

Share

03Už nějakou dobu sháníme inspiraci zajímavých, nicméně obyčejných pokojů pro kluky. Přesto, že jsme v českých podmínkách narazili na pár zajímavých návrhů, rozhodli jsme se prozkoumat i vody za hranicemi naší vlasti. Škála projektů, nábytku, dekorací, barev i vybavení je v současné době velmi pestrá, a proto člověka trochu zamrzí, když vidí návrhy českých studií.

Pokoje pro malé kluky by měly být útulné, praktické, inspirativní, snadno ukliditelné a variabilní. Rozhodně by měly rozvíjet chlapeckou představivost. Při hledání inspirace jsme si zadali několik klíčových slov, kolem kterých se točil náš svět v chlapecké době, a společnými silami jsme se shodli na: cestování, letectví, dobrodružství, objevování, námořnictví a stroje.

Dnešní klukovský svět se o poznání liší od toho našeho, nicméně právě správně provedeným pokojem, bychom mohli své uličníky vrátit do dob našeho dětství.

Náhoda tomu chtěla a my po několika denním hledání narazili na americkou společnost, která jako by naše myšlenky zhmotnila. I když jsme původně chtěli představit několik povedených návrhů různých studií, rozhodli jsme se publikovat návrhy společnosti Baby & Child Restoration Hardware, která vystihuje naše myšlenky. 

TEXT: Redakce Own Home
FOTO: Baby & Child Restoration Hardware