größte gefahr handel kryptowährungen bitcointalk steuer godmode trading kurs kryptowährungen risiken kryptowährung quantum dots börse stuttgart app krypto regiowährung versus kryptowährung stellungnahme ezb kryptowährung
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Proč rekonstruovat?

Share

architectDo rekonstrukce se můžeme pustit ze dvou důvodů. Protože chceme mít nové a moderní bydlení, nebo potřebujeme zvětšit či zlepšit funkci nemovitosti. V tom prvním případě se většina našich úprav bude pravděpodobně točit kolem vybírání nových zařizovacích předmětů, trendových doplňků nebo nábytku či volby správného odstínu podlahy, obkladů a dlažeb. I u těchto estetických úprav bychom se měli obrátit na odborníky a to buď architekty nebo bytové designéry. Podrobně popsat náš cíl, finanční možnosti, představu i požadavky.

V tom druhém případě se budou práce týkat především stavebních úprav, které povedou ke zlepšení nebo rozšíření nemovitosti. Od toho se bude odvíjet i výše nákladů které budou potřeba při těchto složitějších úpravách. Nicméně oba tyto důvody rekonstrukce se navzájem prolínají a z toho důvodu je potřeba najít vhodný kompromis.

Co nám rekonstrukce přinese?

Ať už je důvod rekonstrukci jakýkoli, měl by vždy vést k zvýšení kvality vlastního bydlení. Je třeba dobře uvážit, co všechno se má rekonstruovat a jaké požadavky mají být splněny. Každá dodatečná změna během rekonstrukce bude stát další finanční výdaje i časovou ztrátu, s kterou projekt ani kalkulace nepočítala. Musí se zvážit, kde v průběhu realizace bude nájemník bydlet. S tím může být spojena rozvaha o rozsahu rekonstrukce, době jejího trvání, výši investice a postupu provedení.

Kdo rekonstrukci řídí?

Je několik variant jak rekonstrukci provést – svépomocí, to však přináší hojná nebezpečí od poranění až po neprofesionální výsledek, nebo s pomocí řemeslníků. Vyšší náklady ale vyváří kvalita i rychlost provedených prací. Není od věci nechat si zpracovat návrh od architekta a jeho následné zadání stavební firmě. Nápomocna v tomto případě může být Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

Ohlášení na stavebním úřadě

Ohlášení stavebních úprav stavebnímu úřadu, je nutné v případě zásahů do nosných konstrukcí pak i zajištění statického posudku a stavebního povolení.  

Předchozí článek
Další článek