in bitcoins investieren noch sinnvoll kryptowährung durch handy minen krypto börsen gebühren vergleich beste zeit um in kryptowährung wer handelt am meisten verschiedene kryptowährungen
Stránka se načítá...

Napište, co hledáte

Sluneční plachty elegantní stínění z evropského středomoří

Share

plachta 3Netradičně a vkusně je možné zastínit terasu, verandu či zahradu s pomocí stínících plachet. Jsou vzdušné, nabízí celou řadu tvarů, velikostí i barev a umožňují docílit stínu vždy tam, kde je potřeba.

Plachty na terasu jsou totiž napnuté na speciálních hliníkových sloupcích, jejichž součástí je i posuvný mechanismus. Díky němu je možné plachtu naklánět v místech, odkud právě přichází sluneční paprsky. To je – kromě stránky ryze estetické – hlavní rozdíl oproti rozšířeným markýzám. Ty jsou pevně připevněné k fasádě stavby a nelze s nimi stín nijak regulovat. U stínících plachet stačí jen lehce pozdvihnout páku a slunce je pryč.

Montáž i demontáž zvládne každý

Montáž není složitá. Sloupky jde kotvit buď do pevného podkladu, nebo zabetonovat do malé betonové patky. Kdo se chce vyhnout betonování, může použít i praktický vrut, který lze snadno zavrtat do trávníku či záhonu. Jeho výhoda je ta, že v případě zájmu lze ze zeminy vytáhnout a zavrtat jej v novém, pro plachtu určeném, místě. Plachty jsou vyrobené z pevné tkaniny, která je lehce impregnovaná. Díky tomu je plachta odolná nejen UV záření, ale vydrží i slabší déšť. Plachtu lze nechat v případě příznivého počasí napnutou od jara do podzimu. Sundává se jen v případě silných dešťů či větru o rychlosti vyšší než 70 km/hod. Na zimu pak lze plachtu sundat, vyprat v automatické pračce a uschovat pro další sezonu. Stejně tak sloupky – i když jsou z odolného a bezúdržbového hliníku, je možné je na zimu snadno demontovat a uschovat.

plachta 1

plachta 2

Polohovani plachty

Moderní i rustikální

Stínící plachty se hodí k modernímu i rustikálnímu stylu. Své místo mají jak ve městech, tak i na venkově nebo dokonce v otevřené přírodě. Velmi efektně působí i kombinace více plachet, které lze kotvit v různé výšce, a tím docílit plastického dojmu. Návrh konkrétní kombinace je lepší nechat na architektovi.

(Zdroj: www.azada.cz)