Napište, co hledáte

Špinavý nebo zapáchající koberec? Poraďte si snadno a rychle

Špinavý nebo zapáchající koberec? Poraďte si snadno a rychle

Share

Koberce dokážou do místnosti vnést útulný vzhled, na druhou stranu jsou náročné na údržbu. Pokud ve vaší domácnosti žijí domácí mazlíčci nebo děti, víte, co všechno mohou způsobit. Výsledkem je nepříjemný zápach nebo odolné znečištění vašeho koberce. S jeho úklidem vám může pomoci několik obvyklých prostředků, které najdete doma. I bez profesionálních strojů na čištění koberce.

Soda

Soda je velkým pomocníkem při úklidu různých částí domácnosti. Ačkoli je neškodná ke zdraví člověka, skrývá v sobě obrovskou sílu. To nemůžeme říct o celé řadě komerčních prostředků určených k čištění koberců. Soda je tedy velmi dobrý pomocníkem, který pomůže nejen při čištění koberců, ale také při boji proti nechtěných zápachům. Dokáže si dokonce poradit s plísní. Pokud vaše koberce zapáchají zatuchlinou, močí, plísněmi či něčím jiným – soda si s tím jistě poradí.

Jak použít sodu na koberce?

I tak namáhané koberce, jako jsou například běhouny, snadno osvěžíte prostřednictvím sody. Nasypte ji na koberec a důkladně vetřete hadříkem do hloubky. Stejným způsobem postupujte, pokud se na koberec vyčůral některý z vašich mazlíčků – ihned místo vysušte papírovými ubrousky, zasypte sodou (klidně ve větším množství) a nechte působit přes noc. Na druhý den znovu otřete hadrem a poté důkladně vysajte. Díky tomuto ošetření byste se měli zbavit nechtěných zápachů.

Pomoc se sešlapaným kobercem

Čím vyšší je vlas vašeho koberce, tím může být náchylnější k sešlapání. Častým používání věci prostě opotřebováváme, s tím se nedá nic dělat. Také v případě, že jste se rozhodli pro přesunování nábytku a na koberci zůstalo ulehlé místo po těžké skříni, je třeba vhodným způsobem zakročit. Jak na to? Pro obnovení původního vzhledu navlhčete místo vodou a vysušte rozpálenou žehličkou nebo fénem (s teplým vzduchem). To postačí k tomu, abyste získali vyrovnaný koberec.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Předchozí článek