Napište, co hledáte

Vila Zapova

Share

Jen pár minut od centra, kousek od zahrady Kinských, v mimořádné lokalitě Prahy – Hřebenek si můžete už brzy splnit své sny o nezapomenutelném výhledu, soukromí a klidu, privátní, nikým nerušené příjezdové cestě a mnoha dalších přednostech, které slibuje zcela výjimečný pozemek na jižním svahu vilové části Hřebenek. Přístup na pozemek je ze severní strany stoupající příjezdovou rampou z ulice Zapova. Směrem na jih se území prudce svažuje a přechází v hustě porostlou zelenou plochu.  Společnost RP INVEST nabízí tento pozemek včetně prováděcí projektové dokumentace a s platným stavebním povolením. Nenechte si uniknout jedinečnou možnost výstavby samostatné vily, která není v této lokalitě již vůbec obvyklá.


Více o projektu přibližuje autorský tým architektů ze studia SCHINDLER & SEKO ARCHITEKTI Ludvík Seko a Jiří Prokopec.

Project management zajišťuje Ing. Kateřina Ujfaluši a Mgr. Barbora Vávrová

ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ

Pozemek pokrývá jižní stranu Strahovského kopce v rezidenční části Hřebenek v širším centru Prahy. Přístup k němu je zajištěn soukromým vjezdem z ulice Zapova. Nově navržená vila s odkazem na revoluční funkcionalistickou architekturu, nahrazuje stávající rodinný dům ze 70. let 20. století. Jde o jednoduchý půdorysný tvar domu s delší stranou rovnoběžnou s vrstevnicemi s plným respektem k okolním vila domům i stávající vzrostlé zeleni. Ustoupené podlaží dodává objektu menší měřítko, které korunuje ostroh okolní zástavby. Díky okolním vilám převážně z dob první republiky a dostatečné vzdálenosti pozemku od ulice Zapova, bude dům jen těžko vnímatelný z dálkových pohledů. I z tohoto důvodu se vám s koupí pozemku nabízí adresa s dechberoucím výhledem na panorama Prahy v soukromí a klidu.

Dům je členěn prosklenými plochami v kombinaci se světlou plnou fasádou. K vnějšímu estetickému vyjádření vila domu budou použity přírodní materiály. Střechy domu, převážně zelené, jsou navrženy jako ploché s dřevěnými terasami lemovanými celoskleněným zábradlím nerušícím výhled a stírajícím hranice. V soukromé části domu se nachází ložnicové patro, kde ke každé z ložnic náleží vlastní koupelna. V obytném podlaží se nachází prostor pro pracovnu či pokoj pro hosty. Ustoupené podlaží, přístupné jak schodištěm, tak i výtahem, může být budoucím majitelem využito například jako ateliér, další pracovna, ložnice nebo i letní kuchyň.

VYSOKÝ STANDARD

Vzhledem k exkluzivní adrese, kterou v Praze už téměř nelze získat, je i standard objektu nastaven vysoko. Velkoryse prosklené plochy oken si vyžádaly železobetonové konstrukce s velkým rozponem. I díky nim může být dispozice volná a s dostatečnou variabilitou. Velkoformátová okna, bezfalcové dveře ve skrytých zárubních a celoprosklené bezrámové stěny na výšku místnosti zcela stírají hranice mezi jednotlivými místnostmi. Díky proskleným garážovým vratům působí prostorná hromadná garáž jako výkladní skříň pro vozový park budoucích majitelů.

Ručně hlazená omítka imitující vzhled pohledového betonu podtrhuje kontrast prosklených ploch, které jsou do hmoty domu až sochařsky vyřezané. Jižní průčelí přechází v hustě zelený prudký svah, kde se v minulosti pěstovala vinná réva.

Exkluzivní celoprosklené stěny se skrytým obvodovým rámem dokážou během chvilky díky automatickému pohonu posuvných křídel volně propojit interiér s exteriérem. Důraz je v projektu kladen i na bezpečnost a komfort užívání. Celý dům je plánován s ovládáním pomocí inteligentní instalace KNX. Dokáže tedy reagovat na změny počasí, polohy slunce, rychlost větru, vnitřní i venkovní teploty a podle požadavků obyvatel upravit své chování. V letních dnech je možné se sportovně vyžít, ale i pohodlně relaxovat ve venkovním nerezovém bazénu o délce 10 m s přepadem, protiproudem, osvětlením, ohřevem i krytem, který je umístěný na terase. V zimě je naopak možné odpočívat u designového plynového krbu v obytném prostoru ovládaném přes chytrý telefon.

Pozemek o rozloze 803 m2 včetně projektu s platným stavebním povolením pro výstavbu nadčasové vily s úchvatnými panoramatickými výhledy čeká na svého osobitého majitele.

www.vilazapova.cz