Napište, co hledáte

Tipy a triky pro uspořádání koupelny

Tipy a triky pro uspořádání koupelny

Share

Jaká je vaše nejoblíbenější místnost ve vašem domově? Rádi trávíte čas v ložnici, protože nadevše milujete svou postel, nebo dáváte přednost koupelně, protože po celém dni si v ní můžete vychutnat ticho, klid, svit svíček a vanu napuštěnou horkou vodou? Pokud je vaší oblíbenou místností právě koupelna, máme pro vás několik tipů, díky nimž bude ještě krásnější, a hlavně organizovanější a praktičtější.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Koberec či předložka ke sprše a vaně jsou nutností

Aby pro vás byla příjemná nejenom samotná koupel či sprcha, ale také odchod z ní, rozmazlete svá chodidla s pomocí měkkého koberce či koupelnové předložky. Ovšem pouze jeden kobereček či předložka do koupelny rozhodně nestačí. Další položte před umyvadlo a nezapomeňte ani na prostor před toaletou. Jestliže doma chodíte naboso, koberce a předložky v koupelně oceníte dvojnásob.

Koš na prádlo, pračka a sušák patří k sobě

Víte, jak si můžete usnadnit praní i následné věšení prádla? Vše, co k praní i věšení potřebujete, uspořádejte tak, aby to bylo pospolu. Vedle koše na prádlo by se ideálně měla nacházet pračka a prášek na praní. Pokud používáte sušák, měl by být hned vedle, společně s kolíčky. Takto uspořádaná koupelna vám usnadní každé praní a ušetří spoustu času.

Organizujte a rovnejte

Aby bylo vše v koupelně přehledně uspořádané a po ruce kdykoliv, kdy je potřeba, investujte do úložných boxů a krabiček – vypadají dekorativně a schovají vše od vatových tamponů, přes čisté ručníky, až po kosmetické nezbytnosti. Následně můžete boxy a krabice položit na své koupelnové skříňky, případně je do nich schovat. Organizovaná a uklizená koupelna není pouze praktická, ale je také potěchou pro oko.

Dovolte své koupelně, aby byla krásná, uspořádaná i útulná. Vybavte ji nezbytnými doplňky a dekoracemi. Nezapomínejte na její pravidelný úklid a organizaci.