Napište, co hledáte

Ubytování na vodě – Berlín

Share

titulkaHausbót se nachází na břehu jezera Rummelsburg v malé zátoce na řece Spree, v německém Berlíně. Poloha tohoto místa dává příjemný výhled na hladinu jezera, stejně tak jako na město samotné a přitom je v těsné blízkosti hlavního centra. Moderní hausbót má dvě lůžka pro dospělé a dvě děti a za cenu od 210 až po 280 Euro na den, si ho může pronajmout, každý návštěvník německého hlavního města. Je totiž součástí apartmánů k pronajmutí od společnosti Beyond, která pronajímá nemovitosti po celém světě.

Rummelsburg Bay leží ve východní části Berlína kousek od staré loděnice. Díky stále rostoucím nájmům ve staré zástavbě tohoto 3,5 milionového města, mnoho mladých Berlíňanů nemá na nájem. Proto se tato lokalita, která dává možnost bydlet na hladině jezera, stala populární právě u mladých lidí a studentů. V tomto případě to dává tu nejlepší vhodnou půdu pro realizaci těchto netradičních příbytků.

Celá přední konstrukce hausbótu je zhotovena z velkoformátových skleněných panelů, které se otevírají směrem do zátoky, a dokonce umožňují výhled na známou televizní věž.

Minimalistické vybavení interiéru plní veškeré potřebné funkce, nicméně neodvádí od působivých výhledů na město. O tepelné pohodlí se v chladných dnech stará krb, který pomáhá vyhřívat loď i v zimě, a naopak v horkých letních měsících se o příjemnou teplotu uvnitř stará klimatizace.

Loď má cca 60 m2 a je vybavena otevřenou kuchyní, velkým obývacím pokojem s výsuvným dvojlůžkem a pohovkou, koupelnou se sprchou, wc, a hlavní ložnicí s manželskou postelí s výhledem na vodu.   

(Zdroj fotografií: beyond.com