Napište, co hledáte

Víkendové designové bydlení hotové za víkend

Víkendové designové bydlení hotové za víkend

Share

Vizovická KOMA loni na podzim představila novou řadu Fashion Line, variantu RELAX. Jedná se o inovativní a designové objekty určené k rekreaci. Na místě ji můžete mít postavenou za víkend a hned si tak užívat pohodu a klid třeba uprostřed lesa nebo u rybníka.

3 velikosti a jedinečný zážitek

Fashion Line RELAX je řada určená k rekreaci. Jsou dodávané ve třech velikostech – Single (22,5 m2), Double (36 m2) nebo Triple (54 m2). Všechny varianty jsou designované tak, abyste v nich měli komfort po celý rok. V létě oceníte klimatizaci, v zimně naopak topení krbovými kamny nebo přímotopy.

Hotové za víkend

Fashion Line je výsledkem spolupráce modulární společnosti KOMA Modular z Vizovic a designérky Adély Bačové. Díky inovacím je společnost KOMA schopná skladovat dílce, ze kterých následně poskládá celý objekt. Sami tuto řadu označují jako „lego pro dospělé“. Na místo pak přijíždí již hotové a zařízené moduly, které se na místě jen usadí (velikost Single) nebo spojí (velikost Double a Triple). Usazení jsou schopni na místě provést za víkend, čímž se minimalizuje hlučnost i prašnost v místě výstavby. Aby byl zajištěn uživatelský komfort, doporučuje výrobce napojení na inženýrské sítě.

Designérka Adéla Bačová popisuje: „Vytvořili jsme vlastně úplně prefabrikovaný produkt, který dokážeme skládat do větších celků. To nám také umožňuje, že veškeré ty díly držíme skladem a jsme schopni garantovat rychlé dodání v řádu týdnů. To je velká odlišnost a tou druhou je design. My jsme se snažili přijít s výrobkem, který bude odlišný, kvalitní a cenově dostupný.“

Na chvíli designérem

Název Fashion Line není jen tak. Vysloužila si svůj název díky tomu, že si můžete navolit vlastní varianty interiéru i exteriéru, a tím tak budovu „převlékat“. Konfigurace objednávky je možná i online pomocí konfigurátoru, ve kterém přímo uvidíte, jak váš vysněný modul bude vypadat.

„Jednotlivé části jsou navrženy takovým způsobem, aby byly navzájem kombinovatelné a jejich konfigurace online byla pohodlná, jednoduchá pro kohokoliv a výsledek společně ladil,“ popisuje designérka Adéla a vedoucí vývojového oddělení Martin Hart dodává, „Jednotlivé prvky modulu jsou navzájem kombinovatelné a díky rukopisu designérky je výsledek vždy komplexní a esteticky vyvážený. Zákazníci tak mohou přímo ve webovém konfigurátoru vytvořit svůj nový osobní prostor, který působí dotaženě a harmonicky.”

Celý koncept ocenili i odborníci – Fashion Line získala prestižní mezinárodní ocenění Red Dot Design 2021 v kategorii produktový design!

Životnost rámu

Konstrukce je stavěná na nekorodujícím zinkovaném ocelovém rámu. Tím je zajištěno, že jádro objektu vydrží věky. A díky vyměnitelnosti dílců už nikdy nebudete malovat – stačí vyměnit celé dílce s materiálem za pár hodin a to bez cákání.