O designerovi Paulovi Cocksedge jsme psali již na našem blogu v článku „Neviditelný design“. Nyní Paul Cockedge přichází se zařízením moderně pojímajícím přehrávání hudby. Zatím jej nabízí k předobjednání na e-shopu, ale o tom, jak díky The Vamp lze oživit staré reproduktory a použít je v moderním stylu, se dočtete v následujících řádcích již dnes.
The Vamp vypadá jednodušše. Je to malá červená krychle, které chybí jeden roh. Funkci, kterou ale přináší na trh má mnohem větší podstatu. Přehrávat hudbu na vašich reproduktorech z jakéhokoli zařízení (převážně se to týká mobilních telefonů a notebooků) může zpříjemnit zážitek z poslechu hudby. Bluetooth reproduktory lze samozřejmě pořídit. Není však zas tak široký výběr a najít kvalitní, hezky vypadající reproduktory vybavené bluetooth není zrovna jednoduché, navíc přijímací zařízení, které vypadá většinou opět jako nevzhledná krabička musí být někde dosažitelné signálem bluetooth a tudíž jej nelze nijak efektivně shovat.
The Vamp ale vše mění. Nejen, že jeho vzhled rozhodně můžeme označit za nadčasový, ale především jej lze použít s kterýmkoliv reproduktorem. Především díky tomu, že komatabilita byla podpořena různými způsoby zapojení reproduktoru do zařízení.
Paul Cocksedge studio presentuje svůj produkt jako určený především k použití se starými reproduktory, z nichž je zvuk přecijen lepší, než z těch plastových, které se dají pořídit nyní. Na stránkách s informacemi o The Vamp se můžete dočíst, že byl testován na nejrůznějších typech reproduktorů. Některé z nich byly i třicet let staré, jiné byly koupeny v přepočtu za přibližně 76 KČ v bazaru. Výkon a kvalita zvuku, které díky The Vamp reproduktory předvedly byl navíc překvapivý a mohl by uspokojit i náročné posluchače.
The Vamp může být připevněn k reproduktoru díky kovovému štítku, který je udrží na reproduktorech díky magnetickému materiálu používanému při výrobě reprodukčních zařízení. Spojení červeného geometrického tvaru se vzhledem starých reproduktorů působí příjemně.
Projektu The Vamp, který započal koncem měsíce března, předcházela sbírka na stránce kickstarter.com, díky podpoře sponzorů bylo umožněno projekt začít bez velkého hráče – zaštiťujícího výrobce a The Vamp je tak projekt čistě studia Paula Cocksedge i přestože se jedná o celkově komplexní záležitost na výrobu i ochranu před kopírováním. Studio se tak vrhá do velkého byznisu. Půjde-li The Vamp do sériové výroby, což vypadá nadějně, možná se můžeme těšit na The Vamp i u nás. Cena zařízení v předprodeji je přibližně 1400 KČ.
Můžete si zkusit postavit i vlastní reproduktor, který by s The Vamp určitě také fungoval, podle následujícího návodu (en) návod
(autor: Šimon Kos)